Niedziela, 19 września 2021. Imieniny Januarego, Konstancji, Leopolda

W Elblągu trwa wielkie kuszenie wyborców

2018-08-30 14:32:22 (ost. akt: 2018-09-10 13:45:56)

Autor zdjęcia: Paweł Berkolec

Kandydaci na prezydenta Elbląga odkrywają pierwsze karty w kampanii i pokazują, czym będą kusili wyborców. Wybory samorządowe odbędą się 21 października. W Elblągu o fotel prezydenta miasta walczy czterech kandydatów.

Wybory samorządowe zbliżają się wielkimi krokami. Jesienią wybierzemy m.in. prezydenta Elbląga. Przygotowaliśmy więc serię pytań. Dzięki temu sprawdzimy, który Waszym zdaniem kandydat ma szansę okazać się najbardziej wielozadaniowym prezydentem, gotowym na sprostanie wymaganiom współczesności.

Nasze pierwsze pytanie dotyczy tego, który z kandydatów będzie miał najlepsze pomysły na to, by zatrzymać młodych w tym mieście? Sondę znajdziecie na naszym serwisie internetowym www.dziennikelblaski.pl. Głosować można do najbliższej niedzieli do godz. 23.59. W poniedziałek, także na www.dziennikelblaski.pl, pojawi się kolejne pytanie. Tymczasem kampania wyborcza nabiera tempa.

W czwartek (30.08) Michał Missan, kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Elbląga, wraz ze swoim zespołem programowym przedstawili pierwsze założenia strategii wyborczej. — Chciałem, żeby w moim zespole programowym byli ludzie niespecjalnie związani z polityką, żeby to byli raczej fachowcy w swoich dziedzinach — mówił Michał Missan.

Także w czwartek konferencję prasową zorganizowali politycy elbląskiego SLD. I poinformowali o tym, że w walce o fotel prezydenta Elbląga poprą kandydaturę obecnie urzędującego Witolda Wróblewskiego (KWW Witolda Wróblewskiego).

— W nadchodzących wyborach będziemy chcieli poszerzyć jeszcze bardzie ofertę programową dla osób potrzebujących, starszych i niepełnosprawnych, a także rozszerzyć ofertę w dziedzinach życia społecznego i gospodarczego — zapowiedział wiceprezydent Elbląga Janusz Nowak z SLD.

Z dziennikarzami spotkali się w czwartek również radni Prawa i Sprawiedliwości. To dzięki ich decyzji, od 1 września tego roku nastąpią zmiany w cenach biletów komunikacji miejskiej. Wprowadzone zostaną m.in. dwa nowe imienne bilety okresowe dla uczniów i studentów szkół i uczelni zlokalizowanych na terenie Elbląga: imienny bilet miesięczny w cenie 25 zł oraz imienny bilet semestralny w cenie 120 zł. Taniej zapłacą także ci, którzy bilety kupują u kierowcy pojazdu (3 zł). Nowością jest także ulgowy bilet papierowy dla zmotoryzowanych, którzy samochód porzucą na rzecz elbląskiej komunikacji miejskiej.

— To pierwszy etap programu Elblążanin plus. Drugi etap programu będzie dotyczył obniżki i zmian systemowych przy korzystaniu ze żłobków oraz przedszkoli — zapowiedział radny PiS Rafał Traks
as

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB