Piątek, 14 maja 2021. Imieniny Bonifacego, Julity, Macieja

Pijani za kółkiem, jeden z dożywotnim zakazem prowadzenia pojazdów

2018-08-31 12:55:56 (ost. akt: 2018-08-31 12:57:01)
Alkomat

Alkomat

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

41-letni mężczyzna kierujący dostawczym volkswagenem t4 został zatrzymany przez patrol ruchu drogowego. Mężczyzna miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Policjanci nie zatrzymali mu prawa jazdy, ponieważ mężczyzna posiadał dożywotni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

41-latek został zatrzymany do kontroli drogowej wczoraj około godziny 15.00 w Milejewie. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Elblągu sprawdzili jego trzeźwość. Okazało się iż ma on 2 promile alkoholu w organizmie. Co więcej mężczyzna posiadł orzeczony przez sąd dożywotni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Teraz odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości oraz złamanie sądowego zakazu. Może mu grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Innym kierującym z „procentami” zatrzymanym wczoraj do kontroli był 27-letni mężczyzna kierujący ciągnikiem rolniczym Zetor. Sytuacja miała miejsce w Markusach. Policjanci zbadali mężczyznę alkotestem. Wynik badania to 0,82 promila. Zatrzymano mu prawo jazdy. Teraz odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości. Za taki czyn grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.
Informacja KMP w Elblągu

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB