Jesienne targi w Starym Polu już wkrótce. Sprawdź, co się będzie działo

2018-08-31 13:53:34(ost. akt: 2018-08-31 14:07:10)

Autor zdjęcia: archiwum

W Starym Polu trwają przygotowania do Jesiennych Targów Ogrodniczo-Nasiennych, które odbędą się już 8 i 9 września (sobota/niedziela). To będzie ich 24. edycja.
Wielkie targowanie odbędzie się 8 i 9 września (sobota i niedziela), w godz. 9-17.

Targi są imprezą cykliczną, która na stałe zapisała się w kalendarzu imprez plenerowych organizowanych przez Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego oddział Stare Pole.

— W tej chwili mamy zgłoszenia od 150 wystawców z całej Polski. Chociaż lista jest już w zasadzie zamknięta, to cały czas przyjmujemy zgłoszenia, a ci drobniejsi wystawcy mają szansę na udział w targach, nawet jeśli zgłoszą się na kilka dni, czy w dniu rozpoczęciu imprezy — mówi komisarz targów Adam Kopeć.

W czasie targów zaprezentują się firmy z całego kraju, oferujące m.in.: materiał szkółkarski–owocowy i ozdobny, krzewy, rośliny cebulowe oraz nasiona. Nie zabraknie popularnych w naszych ogrodach jesiennych wrzosów i iglaków. Na odwiedzających będą także czekały stoiska z architekturą ogrodową, narzędziami i sprzętem do produkcji ogrodniczej, a także wyposażeniem i aranżacją ogrodów. Na targach będą również gościć producenci i dystrybutorzy z branż związanych z ekologią i ochroną środowiska, odnawialnymi źródłami energii, systemami grzewczymi i pszczelarstwem. Obecne będą też firmy budowlane, motoryzacyjne, a także oferujące nawozy i środki ochrony roślin, obsługujące rolnictwo, w tym doradztwo rolnicze, ubezpieczeniowe, kredytowe i inne.

Jesienne targi to nie tylko spotkania handlowe, to również spotkanie z polską tradycją i folklorem. Podczas targów odbędzie się 23. Staropolski Przegląd Piosenki Biesiadnej (od dwóch lat trwający dwa dni), który zapewni nam wiele atrakcji artystycznych.
— W tym roku wystąpi łącznie 21 zespołów. W związku z jubileuszem 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości każdy zespół będzie musiał zaprezentować dwa utwory z akcentami patriotycznymi. A w sobotę, o godzinie 13, zapraszamy wszystkich na występ zespołu „Trzeci oddech kaczuchy”, który wykonuje piosenki kabaretowe — zachęca Adam Kopeć.

Imprezą, która na stałe wpisała się w Jesienne Targi Ogrodniczo-Nasiennicze, jest także Święto Mleka organizowane przez OSM Maluta z Nowego Dworu Gdańskiego. To impreza otwarta i plenerowa, i odbywa się na terenie sadu w Starym Polu. Wydarzenie to ma promować spożycie zdrowych i pełnowartościowych produktów mleczarskich. W trakcie „Święta Mleka” każdy będzie miał okazję spróbować pysznych wyrobów nowodworskiej firmy i napić się doskonałego żuławskiego mleka. Nie zabraknie degustacji żółtych serów, twarogów, serków homogenizowanych i owocowych jogurtów.

Jak co roku targom będzie towarzyszyła także wystawa rzemiosła artystycznego, produktów regionalnych i tradycyjnych. Goście odwiedzający Stare Pole będą mieli okazję obejrzeć wystawę gołębi, drobiu ozdobnego i królików, dokonać zakupów w bloku handlowym, w którym można znaleźć prawie wszystko, skorzystać z oferty gastronomii, stoisk z produktami przetwórstwa spożywczego i „wesołego miasteczka”.

— Mamy nadzieję, że bogata oferta targowa spełni oczekiwania zwiedzających – umożliwi miłe spędzenie czasu w Starym Polu i zachęci do zakupów. Serdecznie zapraszamy do udziału w targach wystawców z kraju i z zagranicy oraz gości i mieszkańców regionu zarówno terenów wiejskich, jak i okolicznych miast — mówi Adam Kopeć.
as