Wtorek, 24 maja 2022. Imieniny Joanny, Zdenka, Zuzanny

To będzie interesujący sezon. Szczypiornistki Startu rozpoczynają ligę

2018-08-31 14:18:48 (ost. akt: 2018-08-31 14:50:33)
Dla Andrzeja Niewrzawy to będzie czwarty sezon pracy w Starcie Elbląg

Dla Andrzeja Niewrzawy to będzie czwarty sezon pracy w Starcie Elbląg

Autor zdjęcia: Marek Lewandowski

Piłkarki ręczne Startu Elbląg rozpoczynają nowy sezon. Na inaugurację drużyna Andrzeja Niewrzawy zagra w tę sobotę w Piotrkowie Trybunalskim z Piotrcovią.

Dla trenera Andrzeja Niewrzawy to będzie czwarty sezon z rzędu pracy w elbląskim klubie. W pierwszym roku pracy, w sezonie 2015/2016, wywalczył ze Startem czwarte miejsce w Polsce. W kolejnym sezonie 2016/2017 sięgnął po brązowy medal mistrzostw kraju. Dla elbląskiej drużyny był to powrót na podium MP po 17 latach przerwy. W trzecim sezonie 52-letni szkoleniowiec poprowadził zespół do czwartego miejscu, chociaż był blisko zakończenia ligi ponownie na podium. O wszystkim zadecydował ostatni mecz, w którym Start przegrał z Energą AZS Koszalin 26:25.

Nowy sezon Start rozpocznie w sobotę (01.09) wyjazdowym spotkaniem z Piotrcovią Piotrków Trybunalski (gospodynie zajęły w poprzednim sezonie ósme miejsce). O rozpoczynających się rozgrywkach rozmawiamy z trenerem Niewrzawą.

— Jest pan zadowolony z przygotowań do nowego sezonu?
Andrzej Niewrzawa. — Przygotowania do nowego sezonu rozpoczęliśmy 9 lipca. Trenowaliśmy nie tylko na obiektach własnych i w terenie, ale także byliśmy na kilkudniowym zgrupowaniu w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Cetniewie. Uczestniczyliśmy także w trzech turniejach w Elblągu, Piotrkowie Trybunalski oraz w Nowej Karczmie koło Kościerzyny. Rozegrali dwanaście spotkań kontrolnych, co jak na okres przygotowawczy jest ilością wystarczającą. W przygotowaniach uczestniczyły nasze nowe zawodniczki: Wiktoria Tarczyluk, Paulina Stapurewicz (obie Truso Elbląg), Paulina Uścinowicz (GTPR Gdynia), Joanna Gadzina (Pogoń Szczecin), Tatjana Trbović (ZORK Jagodina/Serbia) oraz Wioletta Pająk (SMS Płock). Ostatni turniej, chociaż graliśmy w okrojonym 10-osobowym składzie, pokazał, że drużyna jest dobrze przygotowana do sezonu. Zawodniczkom nie brakuje motywacji, serca do walki i każda z nich garnie się do gry. Jesteśmy optymistycznie nastawieni do nowego sezonu. Pomimo odejście kilku kluczowych zawodniczek, chcemy walczyć o jak najlepsze miejsce w grupie mistrzowskiej.

— Jaki to ma być sezon dla Startu?
— Superliga na pewno będzie interesująca i ciekawa. Czołową grupę sześciu najlepszych drużyn, które będą walczyły o medale, powinny tworzyć: Perła Lublin, Zagłębie Lubin, Energa AZS Koszalin, Pogoń Szczecin oraz Start Elbląg. Kto będzie szóstym zespołem? Na pewno walka rozegra się pomiędzy KPR Kobierzyce a Arką Gdynia (dawniej GTPR). Pozostałe drużyny mogą się znaleźć w strefie spadkowej.

— Na inaugurację nowego sezonu czeka was niełatwy mecz z Piotrcovią.
— Podczas przygotowań do ligi mieliśmy okazję spotkać się z Piotrcovią podczas turnieju w Piotrkowie Trybunalskim. Wygraliśmy wysoko, bo różnicą aż 10 goli (32:22 - red). Trzeba jednak pamiętać, że gry kontrolne rządzą się swoimi prawami. To zupełnie coś innego niż mecz ligowy. W superlidze, żeby wygrać, w każde spotkanie trzeba włożyć o wiele więcej zaangażowania, determinacji i więcej zostawić zdrowia na boisku. Nikt się tutaj nie będzie oszczędzał, stąd też o punkty będzie ciężko. Na scenariusz ciężkiej walki z Piotrcovią jesteśmy przygotowani. Od początku musimy grać z „zębem”, bez przestojów, konsekwentnie w obronie i skutecznie w ataku.
JK

• Przybyły: Wiktoria Tarczyluk, Wioleta Pająk, Tatjana Trbović, Joanna Gadzina, Paulina Uścinowicz, Paulina Stapurewicz
• Ubyły: Sylwia Lisewska (HCM Bala More - Rumunia), Aleksandra Stokłosa (CSV Cluj - Rumunia), Daria Szynkaruk (Pogoń Szczecin), Aleksandra Dorsz (powrót do Arki Gdynia), Aleksandra Kwiecińska (Arka Gdynia), Daria Gerej (Varsovia Warszawa), Joanna Waga (nie wznowiła treningów

Pozostałe mecze 1. kolejki:
UKS PCM Kościerzyna — Korona Kielce
Energa AZS Koszalin — Ruch Chorzów
Perła Lublin — Arka Gdynia
KPR Kobierzyce — Pogoń Szczecin
Zagłębie Lubin — KPR Jelenia Góra

One będą reprezentowały barwy Startu Elbląg w sezonie 2018/19

	https://m.wm.pl/2018/08/orig/alb0122-490941.jpg

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB