środa, 22 marca 2023. imieniny: Bogusława, Jagody, Katarzyny

Był tak pijany, że wjechał w ogrodzenie

2018-09-03 13:16:45 (ost. akt: 2018-09-03 13:23:21)
Elbląscy policjanci podczas minionego weekendu przeprowadzili ponad 700 badań trzeźwości

Elbląscy policjanci podczas minionego weekendu przeprowadzili ponad 700 badań trzeźwości

Autor zdjęcia: Komenda Miejska Policji w Elblągu

33-letni mężczyzna został zatrzymany przez policjantów po tym, jak wjechał w przydrożne ogrodzenie. Okazało się, że był pijany, miał ponad dwa promile alkoholu.

Podczas ostatniego wakacyjnego weekendu elbląscy policjanci przeprowadzili ponad 700 badań trzeźwości. Efekt to ujawnionych sześciu pijanych kierowców.

Jeden z nich, 33-letni mężczyzna, wpadł po tym, jak swoim vw golfem wjechał w przydrożne ogrodzenie. Do zdarzenia doszło w Rychlikach.
— Gdy policjanci przyjechali na miejsce i skontrolowali zawartość alkoholu w organizmie, ta wyszła na poziomie ponad 2 promili — informuje kom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Elblągu.

Niechlubnym rekordzistą okazał się 48-latek zatrzymany w Oleśnie (gm. Gronowo Elbląskie). Mężczyzna kierował osobowym bmw i miał 3,2 promila alkoholu w organizmie. Także był sprawcą kolizji drogowej.

W Jelonkach policjanci zatrzymali z kolei motorowerzystę. Był nim 49-latek kierujący skuterem inca. Wynik badania w jego przypadku to 0,6 promila.

— Każdy z wymienionych kierujących popełnił przestępstwo zagrożone karą do dwóch lat więzienia. Dwaj z nich odpowiedzą również za spowodowanie kolizji drogowej — dodaje kom. Nowacki.