Niedziela, 26 września 2021. Imieniny Cypriana, Justyny, Łucji

W Krynicy Morskiej przybędzie 7 kilometrów ścieżki rowerowej

2018-09-04 14:45:35 (ost. akt: 2018-09-04 15:01:14)
Trasa rowerowa na Mierzei Wiślanej

Trasa rowerowa na Mierzei Wiślanej

Autor zdjęcia: arch. UMiG w Krynicy Morskiej

Za siódmym razem udało się znaleźć firmę, która wybuduje siedem kilometrów ścieżki rowerowej w Krynicy Morskiej. Inwestycja będzie kosztowała blisko 7,7 mln zł i ma się zakończyć do 28 czerwca przyszłego roku.

Władze Krynicy Morskiej podpisały w poniedziałek (3.09) umowę z gdańską firmą Pol-Germann Tokheiom na wykonanie 7 kilometrów ścieżki rowerowej w tym miasteczku na Mierzei Wiślanej.

Zakres zadania obejmuje budowę tras rowerowych wraz z oznakowaniem pionowym i poziomym o długości 6,9 km w Krynicy Morskiej na odcinku Przebrno - ul. Marynarzy oraz na Promenadzie Nadmorskiej. Wykonawca będzie musiał także wybudować trzy miejsca postojowe dla rowerzystów: Przebrno, Góra Pirata oraz Piaski Granica.

Będzie musiał również wykonać oznakowanie pionowe i poziome całości szlaku rowerowego biegnącego przez obszar gminy o łącznej długości 24,32 km.
Inwestycja będzie kosztowała prawie 7,7 mln zł i ma się zakończyć do 28 czerwca przyszłego roku.

— Bardzo się cieszymy, bo to oznacza, że już w przyszłym roku będziemy mogli w całości od Przebrna do Piasków przejechać urokliwą rowerową trasą przez nowo wybudowaną nadmorską promenadę — informuje Urząd Miasta w Krynicy Morskiej.


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB