Poniedziałek, 10 maja 2021. Imieniny Antoniny, Izydory, Jana

Miał przy sobie dopalacze, odpowie jak za posiadanie narkotyków

2018-09-05 13:00:46 (ost. akt: 2018-09-05 13:02:06)

Autor zdjęcia: arch. KMP w Elblągu

Elbląscy policjanci zatrzymali 26-latka, który był pod wpływem dopalaczy. Jak się okazało był wcześniej hospitalizowany po zatruciu tymi samymi środkami. W myśl nowych przepisów dopalacz jest teraz traktowany jako narkotyk. Za jego posiadanie grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Dokładne testy laboratoryjne wykażą, jakiego rodzaju trujące środki chemiczne wchodziły w skład suszu, który został znaleziony w kieszeni zatrzymanego mężczyzny. Policjanci legitymowali go wczoraj (5 sierpnia) na ulicy Winnej. Był pobudzony i nerwowy. Przyznał, że bierze dopalacze regularnie. Wcześniej był kilkukrotnie hospitalizowany po ich zażyciu. Mężczyzna odpowie za ich posiadanie, co w świetle nowych przepisów pozwala te związki traktować jako narkotyk. Na tym praca śledczych się nie kończy. Będą teraz ustalać skąd miał zakazane substancje.

Od początku roku do elbląskich szpitali trafiło 11 osób po zatruciu środkami odurzającymi, w tym po dopalaczach. Te enigmatyczne substancje są nadal badane. Rekombinacji ich składu jest mnóstwo. Począwszy od proszku do prania, trutki na szczury, po karmę dla rybek i nowe środki psychoaktywne, które powstają w domowych laboratoriach.

Policja ostrzega! Dopalacze to substancje uzależniające i już jednorazowe ich zażycie może być początkiem nałogu i powinni to sobie uświadomić przede wszystkim młodzi ludzie. Dopalacze to groźna trucizna i każde ich zażycie może się wiązać z poważnym, a nawet śmiertelnym ryzykiem.
Informacja KMP w Elblągu

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB