środa, 23 czerwca 2021. Imieniny Albina, Wandy, Zenona

Przy Moście Wysokim powstanie centrum sportów wodnych

2018-09-05 13:16:39 (ost. akt: 2018-09-05 14:10:39)
Jak zapowiada Marcin Trudnowski, projekt i budowa centrum sportów wodnych ma odkryć i wykorzystać potencjał turystyczny Zalewu Wiślanego oraz Kanału Elbląskiego

Jak zapowiada Marcin Trudnowski, projekt i budowa centrum sportów wodnych ma odkryć i wykorzystać potencjał turystyczny Zalewu Wiślanego oraz Kanału Elbląskiego

Autor zdjęcia: Anna Dawid

Przy Moście Wysokim, nad rzeką Elbląg powstanie centrum sportów wodnych. Wybuduje je Grupa Wodna i będzie ono częścią składową większego turystycznego projektu pn. "W krainie ślimaka".

Jeszcze w tym roku przy Moście Wysokim na rzece Elbląg ruszy budowa centrum sportów wodnych. Inwestycję, która będzie kosztowała 2,5 mln zł zrealizuje elbląska firma Grupa Wodna, która otrzymała na nią unijną dotację.

Centrum sportów wodnych ma być gotowe za dwa lata. Powstanie kontenerowa baza turystyczna, w której będzie można wypożyczać rowery wodne, kajaki, łódki, czy motorówki. Centrum będzie częścią większego (22 mln zł) projektu turystycznego pn. "W krainie ślimaka", który zrealizują trzy firmy z Elbląga, Pasłęka i Fromborka.

— Chcielibyśmy, aby ta baza była czymś więcej, niż wypożyczalnią sprzętu wodnego. Ma to być produkt, który przyciągnie turystów. Całą inwestycję podzieliśmy na trzy etapy. Pierwszy to budowa biura projektu na houseboacie, więc projekt będziemy realizowali z wody. Następnie powstaną: magazyn sprzętu, przebieralnie, bosmanat, toalety oraz sala szkoleniowa. Trzeci etap to zakup kajaków, motorówek, żaglówek, czyli sprzętu, który będzie wykorzystywany w projekcie — mówi Marcin Trudnowski, szef Grupy Wodnej.

Jak zapowiada Marcin Trudnowski, projekt i budowa centrum sportów wodnych ma odkryć i wykorzystać potencjał turystyczny Zalewu Wiślanego oraz Kanału Elbląskiego.
— Na wypożyczonym sprzęcie będzie można pływać nie tylko po rzece Elbląg, ale również Kanałem Elbląskim i po Zalewie Wiślanym. Chcemy odkryć w ten sposób potencjał tych akwenów — mówi Trudnowski.

Centrum wodne powstanie na terenie wydzierżawionym od miasta Elbląg, które pomogło również Grupie Wodnej w formalnościach związanych z pozwoleniem na budowę, czy zajęciem pasa drogowego.
— Elbląscy przedsiębiorcy sięgają po unijne pieniądze i to mnie bardzo cieszy, przyczyniają się do rozwoju miasta. Budowa centrum sportów wodnych wpisuje się w strategię otwarcia Elbląga na morze. Pan Marcin Trudnowski od dłuższego czasu podejmuje inicjatywy związane z rekreacją wodną i za to mu serdecznie dziękuję — mówi Witold Wróblewski, prezydent Elbląga.
daw
Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB