Piątek, 30 września 2022. imieniny: Geraldy, Honoriusza, Wery

Rowerem do egzotycznego ogrodu w Stalewie

2018-09-06 11:34:15 (ost. akt: 2018-09-06 11:42:57)
Ogród w Stalewie. Zdjęcie z 2017 roku

Ogród w Stalewie. Zdjęcie z 2017 roku

Autor zdjęcia: fot. arch rodzinne

Pierwsza po wakacyjnej przerwie Miejska Wycieczka Rowerowa będzie prowadziła do Stalewa na Żuławach Wiślanych. Do ogrodu Sławomira Borowskiego, który razem z żoną założył przy swoim domu ogród z egzotycznymi roślinami.

Bananowce, palmy, daktylowce i kaktusy kojarzą nam się z tropikalnymi wakacjami. Okazuje się jednak, że nie musimy wyjeżdżać daleko, wystarczy kilka kilometrów za Elbląg, by poczuć się niczym na egzotycznej wyspie. Niezwykły ogród stworzyli Jolanta i Sławek Borowscy przy ich dom u w Stalewie (gmina Markusy). Czytaj To nie Malediwy czy Seszele

Trasa wycieczki: Elbląg-Helenowo-Jegłownik-Gronowo Elbląskie-Rozgart-Szaleniec-Stalewo-Zwierzno-Markusy-Jezioro-Żurawiec-Raczki Elbląskie-Elbląg.

W trakcie wycieczki przewidywane są krótkie przerwy na jedzenie, robienie zdjęć itp. Każdy z uczestników powinien zadbać o dobry stan techniczny swojego roweru. Należy zabrać ze sobą podstawowe akcesoria rowerowe tj. dętkę, łatki, pompkę, klucze. Szczególnie zalecamy posiadanie kasku. Wycieczka odbędzie się bez względu na pogodę. Udział w wycieczce jest bezpłatny.

Wycieczka będzie przebiegała po drogach asfaltowych i krótkim odcinku bruku (4 km). Organizatorzy zalecają w związku z tym jazdę na rowerach górskich lub  trekkingowych z działającymi przerzutkami. 

Podczas dziesięciu tegorocznych edycji Miejskich Wycieczek Rowerowych trwa konkurs dla najaktywniejszych uczestników (uczestnictwo minimum w 7 wycieczkach). Prosimy nie zapomnieć o zabraniu książeczek PTTK. Zwycięzcy konkursu zostaną wyłonieni w grudniu 2018 roku w drodze losowania - na podstawie wpisów w książeczce wycieczek kolarskich PTTK.

Na trasie niedzielnej wycieczki nie zabraknie tradycyjnie także słodkiego wsparcia energetycznego. Tempo jazdy będzie bardzo spokojne, turystyczne w granicach 15 km/h. Zapraszamy całe rodziny i wszystkich chętnych do aktywnego spędzenia czasu na świeżym, wiosennym powietrzu!  Start 9 września o godzinie 10.00 spod katedry Świętego Mikołaja.
oprac.red

Źródło: Dziennik Elbląski