Sandra Kruk powołana na mecz Polski z Francją. Na horyzoncie MŚ

2018-09-07 14:04:58(ost. akt: 2018-09-07 14:16:26)

Autor zdjęcia: archiwum prywatne

Pochodząca z Pasłęka pięściarka Sandra Kruk (obecnie niezrzeszona) weźmie udział w towarzyskim meczu Polski z Francją, który odbędzie się w sobotę w Bytomiu.
W sobotę (08.09) w Bytomiu odbędzie się towarzyski mecz kobiecych reprezentacji Polski i Francji w boksie. Biało-czerwone poprowadzi w tym spotkaniu wielokrotna mistrzyni kraju, była wicemistrzyni świata z 2007 r. Karolina Michalczuk (Lublin), która kilka dni temu oficjalnie, jako pierwsza kobieta w Polsce, została trenerem kadry narodowej seniorek.

— Przed rozpoczęciem drugiej części sezonu przebywałyśmy na zgrupowaniu kadry w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich, które odbyło się 10-23 sierpnia — mówi pochodząca z Pasłęka Sandra Kruk, obecnie zawodniczka niezrzeszona, która została powołana na sobotni mecz. — Od poniedziałku jesteśmy w Gliwicach, gdzie pracujemy nad szybkością i techniką, nie zapominając każdego dnia o walkach sparingowych.

W trakcie sobotniego meczu kibice zobaczą w sumie dziesięć pojedynków. Sandra Kruk wystąpi w kat. 57 kg.
— Po tym spotkaniu czeka nas kolejny sprawdzian, jakim będzie udział w międzynarodowych mistrzostwach Śląska w Gliwicach (10-15 września - red). Następnie zaplanowane jest kolejne zgrupowanie kadry w Karpaczu (21 września-2 października). Tam zapadną ostateczne decyzje, które z zawodniczek wystąpią na mistrzostwach świata w Indiach — mówi Kruk.

Kadra reprezentacji Polski na mecz z Francją:
kat. 48 kg Adrianna Marczewska (Boxing Zielona Góra)
kat. 51 kg Sandra Drabik (Boxing Kielce), Milena Zglenicka (Pomorzanin Toruń)
kat. 54 kg Laura Grzyb (GB Tarnów)
kat. 57 kg Sandra Kruk (W-MZB), Anna Góralska (Korona Wałcz)
kat. 60 kg Aneta Rygielska (Pomorzanin Toruń)
kat. 64 kg Natalia Barbusińska (Spartakus Szczecin)
kat. 69 kg Karolina Koszewska (Legia Warszawa)
kat. 75 kg Elżbieta Wójcik (Róża Karlino).
JK