Niedziela, 26 września 2021. Imieniny Cypriana, Justyny, Łucji

SLD rozpoczął kampanię wyborczą w Elblągu. Liczą na lepszy wynik niż cztery lata temu

2018-09-10 10:20:56 (ost. akt: 2018-09-10 10:30:36)
SLD w wyborach samorządowych popiera obecnie urzędującego prezydenta Elbląga Witolda Wróblewskiego. Na zdjęciu z Włodzimierzem Czarzastym, przewodniczącym SLD

SLD w wyborach samorządowych popiera obecnie urzędującego prezydenta Elbląga Witolda Wróblewskiego. Na zdjęciu z Włodzimierzem Czarzastym, przewodniczącym SLD

Sojusz Lewicy Demokratycznej nie wystawia swojego kandydata na prezydenta Elbląga, ale popiera obecnie urzędującego Witolda Wróblewskiego. Liczy także, że w wyborach do elbląskiej Rady Miejskiej uzyska lepszy wynik niż cztery lata temu.

Sojusz Lewicy Demokratycznej w niedzielę (09.09) oficjalnie rozpoczął kampanię wyborczą w Elblągu.
— Jestem głęboko przekonany, że wynik SLD w nadchodzących wyborach będzie dużo lepszy niż w tych ostatnich — mówi Janusz Nowak (SLD), który jest obecnie wiceprezydentem Elbląga.
Cztery lata temu SLD w wyborach samorządowych zdobył trzy mandaty w Radzie Miejskiej w Elblągu.

SLD nie wystawia swojego kandydata w wyborach prezydenta Elbląga, ale popiera obecnie urzędującego Witolda Wróblewskiego (KWW Witolda Wróblewskiego). Wkrótce poznamy nazwiska kandydatów na elbląskich radnych.
— W pięciu okręgach wyborczych w Elblągu wystawimy komplet kandydatów na radnych, w każdym okręgu po siedmiu kandydatów z odpowiednim parytetem, po 35 procent każdej płci — zapowiada Janusz Nowak. — Chcemy powrócić do dobrej tradycji, gdzie Elbląg był rządzony przez mądrych ludzi przy wydatnym udziale przedstawicieli SLD.

Elbląg w niedzielę odwiedził Włodzimierz Czarzasty, przewodniczący SLD.
— SLD jest bardzo otwarte na mądrych ludzi. Na pana prezydenta Wróblewskiego jesteśmy bardzo otwarci — mówił. — Jeździmy po Polsce i mówimy dobre słowa na temat poszczególnych osób, bez względu na to z jakiej są partii, czy należą do SLD czy nie. W wielu miastach, gdzie udało się stworzyć szerszy komitet, popieramy również osoby z Platformy Obywatelskiej, tak jest w Łodzi, Lublinie. W zamian za to Koalicja Obywatelska popiera naszych kandydatów, tak jest w Krakowie, Rzeszowie. Ważne, żeby polskimi miastami rządzili mądrzy ludzie. To jest najważniejsze.

Jak mówił Czarzasty, SLD nie przygotowało programu centralnego, ale za to przygotowało jedną dyrektywę dla partyjnych struktur w terenie.
— Jeżeli jest to możliwe, inwestujcie w ludzi, a nie w infrastrukturę. Ludziom powinno być lepiej. Jeżeli w Polsce jest lepiej, to najlepiej to powinno być widać po rodzinach — mówił.

Podczas niedzielnej konferencji obecnie urzędujący prezydent Elbląga dziękował za współpracę i poparcie.
— Cztery lata temu wspólnie z Januszem Nowakiem stanęliśmy przed trudnym zadaniem. Elbląg stał przed krachem finansowym z widmem komisarza. W kończącej się kadencji pozyskaliśmy 240 mln zł ze źródeł zewnętrznych — mówił Witold Wróblewski. — Brakuje nam tylko jednego, dobrej współpracy z Radą Miejską. Na dzisiaj mamy w radzie mniejszość. To też powoduje, że wiele tematów, które można by było szybciej uruchamiać, jest opóźnianych. Mam nadzieję, że przy tej współpracy, którą już mamy, i zaufanie mieszkańców pozwoli nam zbudować w przyszłej kadencji większość w Radzie Miejskiej, żebyśmy mogli lepiej rozwijać miasto.

— Elbląg zasługuje na kontynuację dobrej władzy, żeby mógł wrócić do swojej świetności, żeby można było powiedzieć, że Elbląg się nie zwija, a rozwija — apelował Władysław Mańkut (SLD).
AKT
Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Robert Koliński #2577017 | 159.205.*.* 10 wrz 2018 13:15

    #samorzad #wybory #lewica #KuricaNiePtica Dziś pojawił się w Elblągu tow. przew. Czarzasty Włodzimierz (SLD), który tak pięknie mówił o mądrości ludowej na niwie lokalnej, że aż się wzruszyłem do głębi mego umiejscowionego po właściwej, lewej stronie serca i postanowiłem kontynuować w tym duchu obywatelskiego zrozumienia. To może zapytam na dobry początek: - Jak towarzysze z SLD zapatrują się na kwestię zniszczenia kąpieliska miejskiego, zabetonowania go i odebrania mieszkańcom dużej części terenów rekreacyjno-wypoczynkowych, na których jest ono położone oraz przekazania gruntu i projektowanego przyhotelowego spa inwestorowi prywatnemu pod tegoż plany inwestycyjne, wykonane zresztą za środki z kasy miejskiej? Czy towarzysze z SLD posiadają wiedzę kto ma być tym inwestorem prywatnym, bowiem odpowiedzi na to m.in. pytanie nie możemy się doprosić od obecnego, popieranego przez SLD włodarza od miesięcy? Jak się ma wspieranie obecnego prezydenta w jego dziele zniszczenia elbląskiego kąpieliska wbrew woli mieszkańców do deklarowanego przez przew. Czarzastego przesłania, że "ludzie są mądrzy tam, gdzie mieszkają. Nie ma mądrzejszych ludzi"? Zaprawdę ciekaw jestem odpowiedzi na te nurtujące mieszkańca pytania.

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. Jhji #2576937 | 188.147.*.* 10 wrz 2018 10:50

    Kolejny dowod na to ze sld po pis i psl to ta sama grupa tylko graja Teatr dla plebsu

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz