Niedziela, 26 września 2021. Imieniny Cypriana, Justyny, Łucji

Jerzy Wilk zdradził swoje pomysły na elbląski sport

2018-09-12 12:09:05 (ost. akt: 2018-09-12 12:24:32)
Jerzy Wilk

Jerzy Wilk

Autor zdjęcia: Aleksandra Szymańska

Poseł Jerzy Wilk (PiS), kandydujący na prezydenta Elbląg, i jego ekipa wypunktowali to, co ich zdaniem jest do zmiany w elbląskim sporcie.

Liderzy elbląskiego PiS chcą przede wszystkim opracować i wytyczyć nowe ścieżki rowerowe w Elblągu i okolicy, zaktywizować miejskie Orliki tak, by służyły dzieciom również po godzinach szkolnych, zorganizować sportowe imprezy patriotyczne, przede wszystkim te dla biegaczy, a także stworzyć cykl gier historycznych np. kanałami elbląskiej starówki.

Zwracano także uwagę na wsparcie finansowe dla drużyny Startu Elbląg, która niedawno straciła sponsora tytularnego, pasłęcką firmę Kram. Sponsorów ma także zachęcić transmisja meczów superligi przez TVP.

Zobacz także: Wybory 2018. Który z kandydatów na prezydenta Elbląga będzie najlepiej wspierał kulturę? Wybory 2018. Który z kandydatów na prezydenta Elbląga będzie najlepiej wspierał kulturę? Wybory samorządowe zbliżają się wielkimi krokami. Jesienią wybierzemy prezydenta Elbląga. Przygotowaliśmy więc serię pytań. Dzięki temu sprawdzimy, który...
Liderzy elbląskiego PiS widzą też drużynę Olimpii Elbląg w I lidze futbolowej.
— Zwiększona dotacja, większa kontrola drużyny. Będziemy dążyli do tego, by przedstawiciel miasta był w zarządzie klubu — mówił radny Rafał Traks.

Prawo i Sprawiedliwość chce także aktywnego poszukiwania środków na obiekty sportowe. W remoncie boisk, czy budowie pełnowymiarowej bieżni np. na stadionie na ul. Krakusa, czy modernizacji stadionu piłkarskiego przy ul. Agrykola 8, miałyby pomóc nie środki unijne, a te pozyskane z budżetu Ministerstwa Sportu i Turystyki.

— Mieliśmy plany na rozbudowę stadionu, na trybunę zadaszoną z zapleczem, ale główne nakłady poszły na oświetlenie boiska — mówił Jerzy Wilk, kandydat na prezydenta Elbląga. — Kolejność inwestowania jest błędna. Olimpia potrzebuje też nowych zawodników, a prezes i trener powinni zastanowić się nad tym, jakie wnioski wyciągnąć z porażek.
as

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. ola #2582081 | 87.205.*.* 17 wrz 2018 10:14

    witam a co z łyżwiarzami ? łyżwiarze figurowi jeżdżą do Gdańska, Torunia, a w Elblągu lodowisko PUSTE STOI !!!! Sukcesy MIASTO CHCE MIEĆ, więc niech coś zrobi w tym kierunku KIEDY WRESZCIE BEDZIE OTWARCIE SEZONU ?

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz