Piątek, 14 maja 2021. Imieniny Bonifacego, Julity, Macieja

Ratownicy medyczni z Elbląga walczą o tytuł mistrzów Polski

2018-09-13 12:24:22 (ost. akt: 2018-09-13 12:49:23)
 Maciej Czaja, Szymon Gerej, Rafał Hulanicki

Maciej Czaja, Szymon Gerej, Rafał Hulanicki

Autor zdjęcia: arch. prywatne

Najlepsi ratownicy medyczni z całej Polski walczą o tytuł mistrzów kraju. Wśród nich ekipa Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu: Maciej Czaja, Szymon Gerej, Rafał Hulanicki.

Prawie 50 ekip bierze udział w 17. Mistrzostwach Polski Ratowników Medycznych, które do piątku odbywają się w Olsztynie. W mistrzostwach udział biorą jedynie najlepsi z najlepszych. To załogi, które wiosną uczestniczyły w eliminacjach regionalnych. Wśród zespołów walczących o mistrzowski tytuł są również ratownicy z Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu: Maciej Czaja, Szymon Gerej, Rafał Hulanicki.

— Zawody zorganizowane świetnie. Mają bardzo wysoki poziom, zespoły z całej Polski są bardzo dobrze przygotowane. Ciężko ocenić, jakie zajmiemy miejsce ale mimo wszystko jesteśmy bardzo zadowoleni z możliwości uczestnictwa. Sprawdzimy się w sytuacjach niestandardowych, między innymi we współpracy z zespołem antyterrorystycznym, ratownictwa wodnego, zdarzenia masowego oraz pracy w ciężkich warunkach — mówią Rafał, Szymon i Maciek.

Podczas XVII Mistrzostw Polski w Ratownictwie Medycznym można zobaczyć rywalizację najlepszych zespołów ratownictwa medycznego w kraju. Niosą one pomoc w realistycznie przygotowanych symulacjach zdarzeń. Sprawdzana jest współpraca Państwowego Systemu Ratownictwa Medycznego z innymi służbami dbającymi o utrzymanie bezpieczeństwa. Wystawcy pokażą rozwiązania technologiczne stosowane w systemie ratownictwa medycznego. Organizatorzy przewidzieli też szkolenia pozwalające na pogłębianie wiedzy i wymianę doświadczeń z zakresu ratownictwa medycznego. Będą także spotkania z kadrą naukową uczelni medycznych. Zwieńczeniem zmagań będzie parada karetek z całego kraju, która rozpocznie się w piątek 14 września o godz. 12.00 w Olsztynie. Przed rokiem najlepsza była załoga Świętokrzyskiego Centrum Ratownictwa Medycznego i Transportu. Trzymamy mocno kciuki za ratowników z Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu.
daw

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB