Poniedziałek, 20 września 2021. Imieniny Eustachego, Faustyny, Renaty

Żurawiec. Kierowca fiesty z trzema promilami

2018-09-17 14:55:12 (ost. akt: 2018-09-17 14:57:29)

Autor zdjęcia: Bartosz Cudnoch

Podczas minionego weekendu policjanci zatrzymali trzech nietrzeźwych kierujących. Kierowca fiesty zatrzymany w Żurawcu z trzema promilami.

Elbląscy policjanci w czasie weekendu interweniowali 164 razy. W ich trakcie wylegitymowali 385 osób i zatrzymali 2 osoby poszukiwane. Do wytrzeźwienia do pogotowia socjalnego przewieźli 23 osoby. Policjanci z ruchu drogowego przeprowadzili wśród kierujących ponad 500 badań trzeźwości.

Zatrzymano 3 nietrzeźwych kierujących. Pierwszym był 44-latek kierujący fiestą. Policjanci zatrzymali go w Żurawcu. Badanie alkotestem wykazało nieco ponad… 3 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna dalej nie pojechał. Jego auto odholowano na policyjny parking.

Inny to pasłęczanin, który kierował passatem a zatrzymany do kontroli został przy ul. Bohaterów Westerplatte. Wynik badania w tym przypadku to 0,84 promila.

Najmniejszy wynik bo 0,52 promila miał mężczyzna zatrzymany wczoraj około południa przy ul. Saperów. Będzie on odpowiadał za przestępstwo z art. 178a Kodeksu Karnego ponieważ zawartość alkoholu przekroczyła 0,5 promila.

Wszyscy wymienieni odpowiedzą teraz przed sądem za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości. Grozi za to kara do 2 lat pozbawienia wolności.
Informacja KMP w Elblągu

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB