Poniedziałek, 10 maja 2021. Imieniny Antoniny, Izydory, Jana

"Drużyna Wilka" zarejestrowana przez PKW

2018-09-19 18:35:13 (ost. akt: 2018-09-19 19:11:15)

Autor zdjęcia: Arkadiusz Kolpert

Rafał Traks, Janusz Hajdukowski, Piotr Opaczewski, Jolanta Lisewska i Marek Pruszak to "jedynki" na listach KW Prawo i Sprawiedliwość w październikowych wyborach samorządowych do Rady Miejskiej w Elblągu. Kandydatem PiS na prezydenta Elbląga jest obecny poseł Jerzy Wilk.

Zobacz także: Sprawdź, kto chce zostać radnym. Poznaliśmy nazwiska kandydatów Sprawdź, kto chce zostać radnym. Poznaliśmy nazwiska kandydatów Znane są wszystkie nazwiska kandydatów do Rady Miejskiej w Elblągu w nadchodzących wyborach samorządowych. O mandaty powalczą kandydaci z pięciu komitetów...
Państwowa Komisja Wyborcza zarejestrowała w środę listy kandydatów KW Prawo i Sprawiedliwość na radnych Elbląga oraz kandydata na prezydenta miasta, którym jest obecny poseł Jerzy Wilk.

PiS wystawił w Elblągu 35 kandydatów na radnych, po siedmiu w każdym z pięciu okręgów, w tym 19 mężczyzn i 16 kobiet. Najwięcej, bo osiemnastu, jest w przedziale wiekowym od 40 do 59 lat, a najmniej, bo dwóch, ma mniej niż 29 lat. "Jedynkami" na listach kandydatów PiS do Rady Miejskiej są: Rafał Traks, Janusz Hajdukowski, Piotr Opaczewski, Jolanta Lisewska i Marek Pruszak.

— Cieszę się, że mamy wszystkie formalności za sobą — powiedział w środę Jerzy Wilk podczas spotkania z dziennikarzami. — Dlaczego kandyduję ponownie na prezydenta Elbląga? Obecnie jestem posłem i jestem z tego dumny. Natomiast uważam, że w tej krótkiej kadencji (Jerzy Wilk był prezydentem Elbląga w latach 2013-2014 - red) nie zrealizowałem wszystkich rzeczy, które zamierzałem zrobić. Te rzeczy, które obiecałem w programie wyborczym, udało się w większości zrealizować.

Jerzy Wilk zapowiedział, że swój program wyborczy ogłosi w najbliższy piątek. Także wtedy zaprezentuje "drużynę Wilka", czyli kandydatów PiS do Rady Miejskiej. Jak zapowiedział, w programie wyborczym znajdą się również propozycje zebrane za pomocą ankiet, jakie były rozprowadzane w Elblągu.
— Otrzymaliśmy zwrot już ponad 1000 ankiet. Odpowiedzi elblążan są bardzo ciekawe. Oczekują określonych rzeczy ważnych dla nich, a nie dla urzędników. Kandyduję ponownie, żeby zrealizować pomysły elblążan. Zawsze dotrzymywałem słowa — dodał.

Wybory samorządowe odbędą się 21 października. PiS w tej kadencji miał w Radzie Miejskiej trzynaście mandatów.
AKT

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Gekon #2584243 | 178.235.*.* 20 wrz 2018 07:25

  Raczej WATAHA , STADO W POLOWANIU NA KORYTO ZEBY SIE NAŻREĆ!!! Sami piękni i młodzi, z pomysłami jak dobić miasto i jego mieszkańców.

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. gru #2584194 | 78.88.*.* 20 wrz 2018 00:48

  Oby tylko nie Jerzy Wilk. Ten człowiek dla Elbląga nic niczego dobrego nie zrobił. Będąc posłem nic nie zdziałał dla naszego miasta gdy posłowie z Olsztyna dla swojego miasta robią dobrą robotę - tamte miasto cały czas się rozwija a Elbląg umiera.

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Caro #2584023 | 83.20.*.* 19 wrz 2018 19:17

  Porządny chłopak ten Paweł Kowszyński

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-6) ! - + odpowiedz na ten komentarz