Niedziela, 26 marca 2023. imieniny: Dory, Olgi, Teodora

Liderzy Koalicji Obywatelskiej w Elblągu z poparciem dla Michała Missana

2018-09-20 16:19:06 (ost. akt: 2018-09-20 21:12:00)

W czwartek (20.09) w Elblągu spotkali się liderzy Koalicji Obywatelskiej, by oficjalnie zaprezentować Michała Missana, jako kandydata na prezydenta Elbląga oraz przedstawić program koalicji.

W czwartek na Bulwarze Zygmunta Augusta odbyło się spotkanie i krótka konferencja prasowa szefów Platformy Obywatelskiej, Nowoczesnej i Inicjatywy Polskiej: Grzegorza Schetyny, Katarzyny Lubnauer oraz Barbary Nowackiej. Tematem było oficjalne przedstawienie Michała Missana, jako kandydata Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Elbląga oraz krótka prezentacja programu koalicji.

— Przykład Elbląga pokazuje, jak ważna jest władza lokalna i dobra wartość, którą przynosi samorząd. Program "Żuławy", który gwarantuje bezpieczeństwo mieszkańców przed powodzią nie jest kontynuowany, został zablokowany. Trzeba więc wybierać tych, którzy będą dobrymi managerami i w dobry sposób będą wykorzystywali to, co już zostało zrobione. My wrócimy do tego programu, jeśli wygramy wybory — mówił Grzegorz Schetyna.

Schetyna odniósł się też do zawieszenia w 2016 roku przez rząd PiS małego ruchu granicznego.
— To, co udało nam się prowadzić i dobrze funkcjonowało przez kilka lat, zostało zablokowane. Przedsiębiorcy i biznes mogli dobrze funkcjonować. Dlaczego więc trzeba wprowadzać ideologię na relacje międzyludzki? — mówił Grzegorz Schetyna.

Katarzyna Lubnauer podkreśliła, że Elbląg, jak większość byłych miast wojewódzkich "musi znaleźć nowy pomysł na siebie".
— Niewątpliwie elblążanie mogą być dumni z kultury: Galerii El, muzeum, które jest jednym z najnowocześniejszych w Polsce. Na Elbląg można postawić, ale potrzebuje on dobrego gospodarza. Takim ma szansę zostać Michał Missan, który chociażby ze względu na swój zawód, dobrze "czuje" ludzi i będzie bliżej nich — powiedziała Katarzyna Lubnauer.

Jak zapowiedziała Barbara Nowacka, Koalicja Obywatelska będzie inwestowała przede wszystkim w ludzi.
— Elbląg to jedno z tych miast, z którego masowo ludzie wyjeżdżają w poszukiwaniu lepszej pracy i życia. Polityka społeczna jest elementem naszego programu do sejmiku, bo przecież lokalne samorządy mają wielkie inwestycje — mówiła Nowacka.

Michał Missan podkreśli, że dla niego piastowanie urzędu prezydenta to "wielka odpowiedzialność i zaszczyt".
— Inwestowanie w drogi i mosty jest ważne, ale inwestowanie w ludzi jest dużo ważniejsze. Trzeba słuchać czego ludzie oczekują i spełniać ich oczekiwania. To trudna służba publiczna, codziennie trzeba podejmować decyzje dotyczące miasta i mieszkańców. Dlatego uważam, że samorząd powinien mieć ludzkie oblicze — powiedział Michał Missan.
daw

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Polak #2585028 | 37.47.*.* 21 wrz 2018 07:34

    Niech beda Wegorzewie w Opiece Spolecznej niech zrobia pracownikami nie płaca całych zasilkow tylko czesc kerowniczka Monika sobie zabiera na swoje konto nowym samochodem jezdzi taka piednych ludzi oszokuje

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) odpowiedz na ten komentarz

  2. danka #2585026 | 185.25.*.* 21 wrz 2018 07:33

    Zdrajcy Polski proszę jak chcą władzy zeby upi.....c Polskę na zawsze.

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz