środa, 28 lipca 2021. Imieniny Ady, Wiwiany, Sylwiusza

Przedszkole Legii w Elblągu

2018-10-03 10:01:00 (ost. akt: 2018-10-03 08:34:18)

Autor zdjęcia: Arkadiusz Kolpert

Dzieci wkraczają w zaczarowany świat bajek i opowieści, w którym bawią się, rywalizują w duchu fair play oraz grają w mini piłkę nożną. Takie są zajęcia w Piłkarskim Przedszkolu Legii w Elblągu.

Piłkarskie Przedszkole Legii funkcjonuje w Elblągu od marca 2017 r. Na początku września wystartował nowy sezon.

— „Przedszkola Piłkarskie” to zajęcia piłkarskie dla dzieci w wieku od 3 do 7 roku życia — mówi Mariusz Śliżewski, który koordynuje pracę przedszkola Legii w Elblągu. — Są one częścią ogólnopolskiego projektu „Legia Soccer Schools”, którego celem jest edukacja w zakresie trwałego kształtowania prozdrowotnych nawyków wśród najmłodszych dziewczynek i chłopców poprzez promocję zasad aktywnego stylu życia w oparciu o zajęcia sportowe na najwyższym poziomie.

Zajęcia dla dzieci odbywają się w dwóch grupach wiekowych: 3-5 i 6-7 lat. W Elblągu dzieci ćwiczą na Orliku przy Szkole Podstawowej nr 4 przy ul. Mickiewicza raz w tygodniu, w sobotę, przez jedną godzinę.

— Podczas zajęć dzieci, będąc pod opieką trenera oraz asystentki, wkraczają w zaczarowany świat bajek i opowieści, w którym przeżywając przygody, bawią się, rywalizują w duchu fair play oraz grają w mini piłkę nożną — wyjaśnia Mariusz Śliżewski. — Nasze zajęcia trwają godzinę, bo medycznie udowodniono, że godzina ruchu w tym wieku jest wystarczająca. Zajęcia są dość intensywne, a dzieci wychodzą z nich zawsze uśmiechnięte — dodaje.

W Piłkarskim Przedszkolu Legii wyselekcjonowana kadra trenerska, bazując na swoim doświadczeniu oraz programie zajęć stworzonym specjalnie dla najmłodszych, wspiera chęć do ruchu młodych chłopców i dziewczynek i dają szansę na przeżycie niezapomnianych chwil. Dzieci, wykorzystując różne przybory, uczą się prowadzić piłkę, uderzać ją na bramkę oraz grać w mini meczach piłkarskich.

— Każde dziecko może liczyć na pełne wsparcie zarówno pod kątem pomocy w czasie piłkarskich zadań, jak i rozwijania talentów, które drzemią w każdym małym człowieku — informuje Legia Warszawa.

Celami zajęć są m.in. nauka postawy fair play oraz wzajemnego szacunku, wzmacnianie potrzeby ruchu z wykorzystaniem gier i zabaw, a także kształtowanie koordynacji ruchowej oraz poczucia równowagi.

— Żaden wiek nie jest zły na rozpoczęcie przygody z aktywnością fizyczną. Im szybciej, tym lepiej, dziecko staje się mocniejsze fizycznie, wzmacnia mięśnie, poprawia motoryczność — zachęca Mariusz Śliżewski.

Udział w zajęciach to także szansa na spotkanie się z piłkarzami Legii Warszawa. Przedszkole planuje wspólne wyjazdy do stolicy. Więcej informacji i zapisy prowadzone są przez serwis internetowy www.elblag.legiasoccerschools.pl.
AKT

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB