Piątek, 22 października 2021. Imieniny Haliszki, Lody, Przybysłąwa

Taniec bez granic na Baltic Cup

2018-09-25 11:05:43 (ost. akt: 2018-09-25 10:26:42)

Autor zdjęcia: arch. CSE Światowid

Międzynarodowy Festiwal Tańca „Baltic Cup”, który odbędzie się w Elblągu w dniach 12-14 października to międzynarodowy turniej, na którym oprócz zmagań tancerzy i podziwiania grającej na żywo orkiestry oglądać można występy artystyczne.

Międzynarodowy Festiwal Tańca „Baltic Cup”, który odbędzie się w Elblągu w dniach 12-14 października to międzynarodowy turniej, na którym oprócz zmagań tancerzy i podziwiania grającej na żywo orkiestry oglądać można występy artystyczne.

W programie tegorocznej, 19. edycji MFT „Baltic Cup”, znalazły się trzy ważne turnieje. Są to 24. Polish Open Championships, turniej dla dzieci DSE Children European Grand Prix i Mistrzostwa Świata Seniorów w Tańcach Latynoamerykańskich. Nie zabraknie też występu artystycznego - podczas sobotniej gali na parkiecie zaprezentuje się para tańcząca w kategorii combi.

- W sobotę w pokazie specjalnym zobaczymy Katarzynę Błoch i Marka Zaborowskiego, których występy wzbudzają wiele emocji - mówi Antoni Czyżyk, dyrektor Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu, które jest organizatorem „Baltic Cup”. – Tancerze są wielokrotnymi Mistrzami Polski w Tańcu na Wózkach, Finalistami Mistrzostw Świata, aktualnymi Mistrzami Europy we freestalu, a Katarzyna w kategorii solo jest wicemistrzynią Europy oraz drugą wicemistrzynią świata.

Para razem tańczy od 2005 roku w parze combi, co oznacza, że jedno z tancerzy tańczy na wózku. Katarzyna Błoch z Poznania od urodzenia choruje na wrodzoną łamliwość kości, a jej pasją jest taniec. Na co dzień porusza się właśnie na wózku, który jej jednak nie ogranicza. Przed laty założyła grupę tańca towarzyskiego dla osób jeżdżących na wózkach inwalidzkich, a od 13 lat tańczy z Markiem, który jest instruktorem tańca. Jako duet przyjaciół próbują swoich sił także w tańcu współczesnym.

- Ostatnio można było zobaczyć parę w jednym z telewizyjnych talent show, ich taniec poruszył wszystkich - widzowie płakali, a Agnieszce Chylińskiej z wrażenia zabrakło tchu – dodaje Antoni Czyżyk. – Postanowiliśmy, że zaprosimy Kasię i Marka do Elbląga, jako gwiazdy sobotniej gali podczas „Baltic Cup”.

Przypomnijmy – Międzynarodowy Festiwal Tańca „Baltic Cup” odbędzie się w dniach 12-14 października w Hali Sportowo-Widowiskowej MOSiR mieszczącej się przy alei Grunwaldzkiej 135 w Elblągu.
Informacja CSE Światowid

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB