Wtorek, 9 sierpnia 2022. imieniny: Klary, Romana, Rozyny

Ptasi piknik po raz ósmy

2018-10-01 09:12:39 (ost. akt: 2018-10-01 09:14:28)
Pełzacz leśny w pełnej krasie

Pełzacz leśny w pełnej krasie

Autor zdjęcia: Maria Olszowska

Ptasi piknik to świetna propozycja dla miłośników ptaków, przyrody, lasu i aktywnego spędzania czasu na łonie natury.

6 i 7 października, w bieżącym roku wypadają Europejskie Dni Ptaków, dwudniowe wydarzenie obchodzone w 40 krajach Europy i Azji Środkowej, którego głównym celem jest zwrócenie uwagi ludzi na jedno z najbardziej niezwykłych zjawisk w świecie przyrody – wielką jesienną migrację ptaków. Co roku kilkadziesiąt tysięcy ludzi od Portugalii po Kazachstan i od Norwegii po Cypr w pierwszy weekend października wyjątkowo uważnie przygląda się dzielnym podróżnikom.

— Zapraszamy od godziny 9 do 16 ( w sobotę i niedzielę) do wspólnego obserwowania migrujących nad naszymi głowami ptaków. Przy dawnej leśniczówce Krynica Morska w połowie drogi pomiędzy Krynicą Morską, a Piaskami pod okiem ornitologów i leśników policzymy przelatujące ptaki — informują organizatorzy.

W programie Ptasiego Pikniku przewidujemy:
- warsztaty i naukę rozpoznawania gatunków,
- odłowy i obrączkowanie ptaków,
- opowieści o przyrodzie, lesie i gospodarce leśnej,
- spotkania z artystami zafascynowanymi przyrodą,
- konkursy z nagrodami,
- ognisko z poczęstunkiem,
- ptasie kino,
- spokój i dziką przyrodę i mamy nadzieję, ładną pogodę;
W trakcie pikniku będzie można samodzielnie, z dostarczonych przez organizatora elementów, zbudować budkę lęgową i zabrać ją ze sobą w celu powieszenia wiosną w ogrodzie lub na przydomowej działce, oraz wyrzeźbić lub wypalić w drewnie własnego ptaszka.

Piknik jest imprezą bezpłatną i otwartą dla każdego zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Wydarzenie organizują: Nadleśnictwo Elbląg i Stowarzyszenie Drapolicz.

Źródło: Dziennik Elbląski