Czwartek, 30 marca 2023. imieniny: Amelii, Dobromira, Leonarda

Prawybory w Elblągu. Zagłosuj na swojego kandydata

2018-10-02 07:36:25 (ost. akt: 2018-10-10 13:15:36)

Autor zdjęcia: archiwum

Tegoroczne wybory samorządowe zbliżają się wielkimi krokami. Do urn pójdziemy w niedzielę 21 października. To zatem dobry moment, by wysondować przedwyborcze nastroje. Stąd przygotowane przez nas prawybory.

Kto zostanie prezydentem, kto burmistrzem, a kto wójtem? Kto dostanie się do rady? To pytania, które coraz bardziej zaprzątają głowy nie tylko mieszkańców, ale i samych kandydatów.

W jakimś stopniu odpowiedź na nie dadzą organizowane przez nas prawybory. Chodzi o to, by wysondować, kto ma największe szanse na wygranie wyborów rzeczywistych. Ciekawe, czy końcowe wyniki pokryją się później z tymi prawdziwymi.

Przygotowaliśmy dwie kategorie. Głosować można na kandydatów na prezydenta Elbląga, burmistrzów Pasłęka, Młynar, Tolkmicka oraz wójtów Milejewa, Rychlik, Markus, Gronowa Elbląskiego, gminy Elbląg i Godkowa oraz na radnych w Elblągu.

Z regulaminu
Plebiscyt trwa do 14 października 2018 roku, do godz. 23:59.
Udział w plebiscycie biorą kandydaci na radnych różnych szczebli oraz kandydaci na urzędy prezydenta, burmistrza i wójta.
Każdy kandydat może w dowolnym momencie zrezygnować z udziału plebiscytu.
Zwycięzcami w poszczególnych kategoriach zostaną ci kandydaci, którzy uzyskają największą liczbę prawidłowo oddanych głosów w danym powiecie.
Głosowaniem polega na wysłaniu głosu SMS’em pod przypisany numer, z ustaloną treścią zamieszczoną w cudzysłowie. X to numer porządkowy przypisany danemu kandydatowi. Wielkość liter nie ma znaczenia. Koszt jednego SMS’a wynosi 1,23 zł z VAT.

Szczegółowy regulamin dostępny jest: tutaj

Kandydaci na prezydenta, burmistrzów i wójtów (Elbląg i powiat elbląski)

Kandydaci na radnych w Elblągu

Kandydaci do sejmiku województwa, okręg 3 (powiat bartoszycki, powiat braniewski, Elbląg, powiat elbląski, powiat lidzbarski)