Wtorek, 9 sierpnia 2022. imieniny: Klary, Romana, Rozyny

Minister obrony z wizytą w Elblągu

2018-10-02 09:52:30 (ost. akt: 2018-10-02 09:58:44)
Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak

Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak

Autor zdjęcia: Beata Smaka

We wtorek (2.10) do Elbląga przyjedzie Mariusz Błaszczak, minister obrony. Minister będzie uczestniczył w przekazaniu Pułku Wsparcia Dowodzenia pod dowództwo Wielonarodowej Dywizji NATO Północny Wschód.

Wizyta ministra Błaszczaka rozpocznie się o godz. 16 w siedzibie Pułku Wsparcia Dowodzenia przy ul. Królewieckiej.

— Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej weźmie udział w uroczystości przekazania Pułku Wsparcia Dowodzenia w podporządkowanie Dowództwa Wielonarodowej Dywizji Północny-Wschód. Podczas uroczystości szef MON przekaże również jednostce wozy dowodzenia — informuje Ministerstwo Obrony Narodowej.


Na Szczycie NATO, który odbył się w 2016 roku w Warszawie, zapadły decyzje o utworzeniu tzw. wzmocnionej Wysuniętej Obecności, której zadaniem jest zwiększenie potencjału obrony i odstraszania NATO na wschodniej flance Sojuszu Północnoatlantyckiego. Jej główną siłę stanowią cztery wielonarodowe, batalionowe grupy bojowe rozmieszczone w Polsce, Estonii, na Litwie i Łotwie. Do koordynacji działania grup bojowych zostało powołane, stacjonujące w Elblągu, Dowództwo Wielonarodowej Dywizji Północny-Wschód.

Jednostką, która zabezpiecza właściwe funkcjonowanie dowództwa dywizji jest Pułk Wsparcia Dowodzenia Dowództwa Wielonarodowej Dywizji Północny-Wschód, który rozpoczął działalność 01.02.2018 roku.
oprac. red

Źródło: Dziennik Elbląski