Dzieci pobiegną w Małym Biegu Niepodległości

2018-10-02 11:45:37(ost. akt: 2018-10-02 11:47:48)
Mały Bieg Niepodległości

Mały Bieg Niepodległości

Autor zdjęcia: arch. MOSiR w Elblągu

11 listopada ponownie będziemy gościli biegaczy, a wszystko za sprawą V Elbląskiego Biegu Niepodległości. Tradycyjnie na starcie staną też dzieci, które pobiegną w Małym Biegu Niepodległości.
Elbląski Bieg Niepodległości z roku na rok staje się coraz bardziej popularny wśród miłośników aktywnego spędzania wolnego czasu. Świadczyć o tym może ilość chętnych, których w każdej edycji przybywa. Oprócz biegu głównego tradycyjnie odbywają się także biegi towarzyszące. W tym roku na trasie ponownie zobaczymy dzieci, które wystartują w Małym Biegu Niepodległości – V ENDURO KID. Najmłodsi, w zależności od kategorii wiekowej, będą mieli do pokonania dystans od 50 do 600 metrów.
 
— Już prawie połowa puli miejsc dla dzieci została wyczerpana i zbliża się wielkimi krokami ten moment, by zapisać swoją pociechę na Mały Bieg Niepodległości – informuje Marek Kucharczyk, zastępca dyrektora MOSiR.

Wprawdzie zapisy przyjmowane są do 4 listopada, ale sugerujemy, aby nie czekać do ostatniej chwili. Wpisowe w Małym Biegu Niepodległości wynosi 10 złotych, a młodzi biegacze, podobnie jak dorośli uczestnicy Biegu Niepodległości, otrzymają na mecie okolicznościowy medal. Zapisy do Małego Biegu Niepodległości przyjmowane są za pomocą serwisu www.elektronicznezapisy.

Cały czas trwają także zapisy do biegu głównego. Na miesiąc przed zamknięciem list startowych licznik chętnych do udziału w biegu osiągnął 125 nazwisk. Przypomnijmy, że start biegu głównego zaplanowano na godz. 13:30. Zawodnicy wyruszą z ulicy Teatralnej (nieopodal Placu Jagiellończyka) i będę mieli do pokonania trzy pętle o długości 3333 m każda. Zapisz się już dziś do Elbląskiego Biegu Niepodległości.

Biuro zawodów mieścić się będzie w budynku lodowiska „Helena” MOSiR, ul. Karowa 1, 82-300 Elbląg (sala konferencyjna) i czynne będzie 10 listopada (sobota) w godz. 14:00-18:00 oraz w dniu imprezy, 11 listopada (niedziela), w godz. 09:00-15:00 a zaplecze socjalne (szatnie) oraz depozyt dla startujących będą mieściły się w budynku lodowiska „Helena” MOSiR, ul. Karowa 1, 82-300 Elbląg.
 
Organizatorami V Elbląskiego Biegu Niepodległości są: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Urząd Miejski w Elblągu, natomiast współorganizatorem Szkoła Podstawowa nr 16. Patronat honorowy nad imprezą objął Witold Wróblewski – Prezydent Elbląga.
Informacja MOSiR

Źródło: Dziennik Elbląski