Niedziela, 26 września 2021. Imieniny Cypriana, Justyny, Łucji

"Polska zobacz więcej". Kanał Elbląski przyłącza się do akcji

2018-10-03 15:58:24 (ost. akt: 2018-10-03 18:39:48)
Pochylnia w Buczyńcu

Pochylnia w Buczyńcu

Autor zdjęcia: Michał Kalbarczyk

Podczas najbliższego weekendu, od 5 do 7 października, odbędzie się akcja "Polska zobacz więcej - weekend za pół ceny", której organizatorem jest Ministerstwo Sportu i Turystyki. Do akcji przyłączyło się PGW Wody Polskie, które zarządza Kanałem Elbląskim.

— Od 5 do 7 października udostępnimy bezpłatnie do zwiedzania Izbę Historii Kanału Elbląskiego i pochylnię Buczyniec na Kanale Elbląskim. Nasi pracownicy będą służyli pomocą i odpowiedzą na wszelkie pytania — informuje Andrzej Winiarski, zastępca dyrektora Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie.

Na Kanale Elbląskim utrzymana zostanie również żegluga. Sezon żeglugowy został przedłużony do 7 października. Udostępnione do zwiedzania obiekty będą czynne w godz. 9-16.

Kanał Elbląski jest najdłuższym kanałem żeglownym w Polsce o łącznej długości 115,5 km. Jest stale funkcjonującym zabytkiem techniki. To jedyna na świecie, czynna dla turystów, droga wodna, na której przemieszcza się statki po lądzie za pomocą wózków poruszających się po pochylniach. Pochylnie te są napędzane systemem kół i przekładni, który czerpie energię z różnicy poziomów wody.

— Zapraszamy serdecznie do skorzystania z ostatniej w tym roku okazji odwiedzenia Kanału Elbląskiego — zachęca Andrzej Winiarski.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB