Piątek, 22 października 2021. Imieniny Haliszki, Lody, Przybysłąwa

Wielka operacja na elbląskich ulicach... Jest coraz jaśniej

2018-10-18 07:00:00 (ost. akt: 2018-10-17 23:23:15)

Autor zdjęcia: UM w Elblągu

Trwa wymiana lamp ulicznych w Elblągu. Stare, sodowe i rtęciowe są wymieniane na nowe, ledowe. Efekty już można dostrzec na elbląskich ulicach.

Elbląg oświetla w tej chwili ponad osiem tysięcy lamp. Z tego około 6100 należy do spółki Energa Oświetlenie, a pozostałe to majątek miasta lub w części mieszany. Do tej pory z miejskiej kasy rocznie na konserwację słupów i opłaty z tytułu elektryczności wydawano około czterech milionów złotych.

Dzięki podpisanej umowie między władzami Elbląga a Energą Oświetlenie ta kwota nie zmieni się przez najbliższe cztery lata. Co więcej, za tę kwotę Energa Oświetlenie zobowiązała się dostarczyć energię oraz zmodernizować oświetlenie. Spółka zamierza objąć pracami ponad 6 tysięcy słupów oświetleniowych.

— Oświetlenie LED zużywa dużo mniej prądu niż oświetlenie z poprzedniej generacji: rtęciowe czy sodowe. Jest to więc również dobre działanie w kierunku ochrony środowiska. Cieszę się, że udało mi się z Energą Oświetlenie domówić tę inwestycję – mówił prezydent Elbląg Witold Wróblewski.

Trudno jednak przewidzieć, jak będą wyglądały rachunki miasta za oświetlenie ulic po czterech latach trwania umowy. Już w styczniu przyszłego roku prąd ma znacznie zdrożeć.
— Nie zdradzę wielkiej tajemnicy, gdy powiem, że Energa Oświetlenie już dzisiaj zaczyna przebąkiwać, że może mieć duże problemy z wyrobieniem się w założonych kwotach. Obawiają się, że wzrost cen nie pozwoli im na pokrycie kosztów, ale umowa jest umową — dodaje wiceprezydent Elbląga Janusz Nowak.
as

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Akcjat4 #2604877 | 109.241.*.* 18 paź 2018 12:09

    Najciemniej pod latarnią.

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. ul.Chopina #2604795 | 77.111.*.* 18 paź 2018 10:19

    Przy wymianie na LEDy, pominięto ulicę Chopina. Czy te debile nie wiedzą, że ul.Chopina jest zarówno przed jak i za skrzyżowaniem ?

    ! - + odpowiedz na ten komentarz