Niedziela, 14 sierpnia 2022. imieniny: Alfreda, Maksymiliana, Selmy

Wojtek Justyna TreeOh! zagra w Elblągu

2018-10-20 12:26:46 (ost. akt: 2018-10-20 12:37:25)

Autor zdjęcia: materiały promocyjne

Wojtek Justyna TreeOh! znowu wracają do Polski z jeszcze większą porcją swojej autorskiej muzyki. Tym razem podczas trasy koncertowej muzycy zaprezentują utwory z drugiej płyty "Get That Crispy", której światowa premiera odbyła się 22 września tego roku. W Elblągu będzie można ich usłyszeć już w najbliższy wtorek (23.10) w klubie Mjazzga przy ul. Kowalskiej.

Założony w Holandii zespół Wojtka Justyny, polskiego gitarzysty cenionego za brzmienie i wszechstronność stylistyczną, tworzą wraz z nim muzycy pochodzący z różnych części Europy. TreeOh! łączy dynamiczny funk-jazz z wielokolorową i urozmaiconą rytmicznie muzyką świata, sięgając jednocześnie po nowe faktury sonorystyczne. Zespół do tej pory głównie gitarowy, poszerzył swoją paletę brzmieniową o wyraziste, silnie zmodyfikowane efektami linie melodyczne, ciepły tembr tradycyjnych instrumentów afrykańskich i energetycznie pulsujące dźwięki syntezatora basowego.

Wojtek Justyna TreeOh! jest dobrze znany europejskiej publiczności z występów w klubach i na renomowanych festiwalach (m.in. na Jazzahead! w Bremie i Letnim Festiwalu Jazzowym w Krakowie). Cieszy się opinią pełnej temperamentu grupy, której koncerty zachwycają porywającą muzyką wzbogaconą żywiołowymi improwizacjami i wartkim dialogiem muzycznym między instrumentalistami.

W Elblągu Wojtek Justyna TreeOh! zagra jeden koncert w klubie Mjazzga przy ul. Kowalskiej 1-2c w najbliższy wtorek (23.10) o godz. 20.15.

Wystąpią
Wojtek Justyna (Polska/Holandia) - gitara
Daniel Lottersberger (Austria) - gitara basowa
Alex Bernath (Niemcy) - perkusja
Diogo Carvalho (Portugalia) - instrumenty perkusyjne, syntezator Mooga