Nowy chodnik połączy Grunwaldzką i Kolejową. Będzie też jaśniej

2018-10-22 11:28:32(ost. akt: 2018-10-22 11:30:15)

Autor zdjęcia: UM w Elblągu

13 nowych latarni oświetli odcinek miedzy ulicami Grunwaldzką, a Kolejową. Piesi pójdą tutaj także nowym chodnikiem.
Firma z Elbląga zajmie się wykonaniem chodnika między ulicami Grunwaldzką, a Kolejową. Oprócz nowego ciągu pieszego, w zakres zadania wejdzie także budowa 13 nowych stalowych latarni oświetleniowych stalowych, o wysokości 5 metrów wraz z obudowami typu LED, o mocy 27 W.

Koszt zadania wynosi ponad 250 tys. zł. Chodnik wraz z oświetleniem będzie gotowy w połowie listopada. Przypomnijmy, że w Elblągu w ciągu najbliższych czterech lat większość starych, sodowych i rtęciowych lamp, zostanie wymienionych na nowoczesne, energooszczędne lampy ledowe. To efekt umowy, którą w lipcu br. miasto podpisało z firmą Energa Oświetlenie. Dokument obejmuje wymianę ponad 6100 lamp należących do Energii.

— Pozwoli to obniżyć zużycie energii i lepiej doświetlić miejsca publiczne, m.in. newralgiczne przejścia dla pieszych, które w części zostaną także wyposażone w inteligentne moduły. Dzięki temu Elbląg stanie się liderem w kraju, jeśli chodzi o oszczędność energii — mówił wtedy Witold Wróblewski, prezydent miasta.
as

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Mieszkanka #2606725 | 83.23.*.* 22 paź 2018 21:33

    A kiedy w końcu pojawi się nowy chodnik na Grunwaldzkiej między Rawską a Grottgera??? Cholery można dostać chodząc tamtendy.

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)