Siatkarska PlusLiga w Elblągu. Szykują się spore emocje

2018-10-25 09:15:55(ost. akt: 2018-10-25 09:26:43)
Jan Hadrava próbuje zablokować Adriana Buchowskiego

Jan Hadrava próbuje zablokować Adriana Buchowskiego

Autor zdjęcia: Emil Marecki

Siatkarze Trefla Gdańsk wyjątkowo rozegrają ligowy mecz nie w Trójmieście, a w... Elblągu. W najbliższą środę "Gdańskie lwy" właśnie tutaj zmierzą się z Indykpolem AZS Olsztyn. Mecz w hali sportowo-widowiskowej przy al. Grunwaldzkiej 135 rozpocznie się o godz. 18.
— Elbląg leży niemal w połowie drogi między Gdańskiem i Olsztynem, więc to zapewne nie lada gratka dla tamtejszej publiczności, która, mam nadzieję, będzie kibicowała nam, a nie olsztynianom — mówi z uśmiechem Piotr Nowakowski, dwukrotny mistrz świata, środkowy Trefla Gdańsk.

Historia pojedynków gdańszczan z olsztynianami zdecydowanie wskazuje na wyrównane starcie w Elblągu. We wszystkich 22 ligowych meczach, które odbyły się do tej pory między tymi zespołami, trzynastokrotnie triumfował Trefl, a dziewięć razy ze zwycięstwa cieszyli się gracze Indykpolu AZS. W poprzednim sezonie trzy z czterech spotkań miały niezwykle zacięty charakter i kończyły się dopiero po tie-breakach – wszystkie zostały rozstrzygnięte na korzyść drużyny Andrei Anastasiego.

Kto, jakie ma szanse?
Sezon 2018/2019 lepiej rozpoczęli gdańszczanie. Żółto-czarni jak na razie mają na swoim koncie zwycięstwo z GKS-em Katowice, a także jeden punkt wywieziony z terenu mistrza Polski, gdzie przegrali po tie-breaku z PGE Skrą Bełchatów. Drużyna z Olsztyna rozpoczęła nowy sezon od dwóch przegranych – ze wspomnianymi już Katowicami oraz Cerradem Czarnymi Radom, a zwycięstwo zanotowała dopiero w minioną sobotę przeciwko MKS-owi Będzin.

— Jesteśmy w początkowej fazie sezonu, więc ciężko przewidywać, która drużyna ma jakie szanse. Polska liga już zresztą niejednokrotnie też pokazała, że każdy może wygrać z każdym, a pojedynki często są niezwykle zacięte. Na pewno i my, i olsztynianie wyjdziemy w Elblągu na parkiet z myślą o zwycięstwie i mam nadzieję, że stworzymy świetne widowisko, chociażby takie jak w ubiegłym sezonie, gdy rywalizowaliśmy o brązowy medal PlusLigi — mówi Piotr Nowakowski.

Kibice w Elblągu, poza dwukrotnym mistrzem świata, którym jest Nowakowski, będą też mieli szansę zobaczyć w akcji m.in. wicemistrza świata z 2006 r. Wojciecha Grzyba, jednego z najlepszych atakujących minionego sezonu Jana Hadravę, czy rozgrywającego Pawła Woickiego, który w sezonie reprezentacyjnym jest także członkiem sztabu szkoleniowego trenera Vitala Heynena.

Środowy mecz będzie wyjątkowy dla Wojciecha Grzyba, przez lata bowiem reprezentował barwy olsztyńskiego zespołu, a w Treflu występuje od sezonu 2014/2015.
— W Olsztynie się urodziłem, spędziłem tam wiele wspaniałych lat, a także grałem przez dziewięć sezonów, więc nadal, gdy mierzę się z tą drużyną, to serce bije mocniej. Jednak, gdy już rozbrzmi pierwszy gwizdek meczu, traci to jakiekolwiek znaczenie, no może jedynie zawsze chce się po prostu jak najlepiej zaprezentować — mówi środkowy.

Atrakcje obok parkietu
Trefl w Elblągu pojawi się ze swoim sklepem kibica, w którym można zaopatrzyć się w m.in. repliki koszulek meczowych dwukrotnego mistrza świata Piotra Nowakowskiego, a także MVP pierwszego meczu gdańszczan w sezonie 2018/2019 Macieja Muzaja, klubowe szaliki – zarówno żółto-czarne, jak i z motywem Niepodległej, przygotowane specjalnie z okazji obchodów stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości, a także nowe T-shirty z klubowymi motywami. W przerwach meczu odbędą się konkursy, do których zostaną zaproszeni chętni kibice, a także wystąpią cheerleaderki.

Bilety
Bilety na środowy mecz w Elblągu kosztują 15 zł w przypadku wejściówek normalnych i 10 zł za bilety ulgowe (zniżka przysługuje młodzieży szkolnej, studentom, emerytom i rencistom). Specjalne ceny zostały przygotowane dla zorganizowanych grup szkolnych: w przypadku minimum 10 uczniów i jednego opiekuna, szkoły mogą skorzystać z biletów za 5 zł (opiekun gratis). Oferta dotyczy dzieci uczących się w szkołach podstawowych i gimnazjum, wymagana jest wcześniejsza rezerwacja drogą mailową na adres sekretariat@hsw.elblag.pl.

Rozstawiony też zostanie dodatkowy sektor VIP na płycie boiska. Bilety wstępu na ten sektor kosztują 50 zł.

Posiadacze całosezonowych karnetów na mecze Trefla Gdańsk bilety będą mogli odbierać w kasie elbląskiej hali przed meczem.

Internetowa sprzedaż biletów trwa do 29 października do godz. 20. Bilety można nabyć na stronie www.hsw.elblag.pl w zakładce „rezerwacja biletów” po wcześniejszym zalogowaniu się.

Stacjonarna sprzedaż biletów prowadzona jest w Hali Sportowo-Widowiskowej MOSiR (ul. Grunwaldzka 135). Od poniedziałku do piątku bilety można nabywać w recepcji sportowej (boczne wejście od strony PWSZ) w godzinach 10:00-18:00.
Serdecznie zapraszamy.