Niedziela, 26 marca 2023. imieniny: Dory, Olgi, Teodora

Wróblewski czy Wilk? Komu Michał Missan przekazał swoje głosy?

2018-10-26 10:33:43 (ost. akt: 2018-10-26 11:07:06)
Konferencja prasowa Michała Missana

Konferencja prasowa Michała Missana

Autor zdjęcia: Anna Dawid

Michał Missan, kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Elbląga, w piątek ustosunkował się do przekazania swojego poparcia dla któregoś z kandydatów w drugiej turze. Przypomnijmy, że podczas niedzielnych wyborów zdobył prawie 20 procent głosów, co dało mu trzecie miejsce.

Podczas piątkowej konferencji prasowej Michał Missan zapowiedział, że w drugiej turze nie poprze żadnego z kandydatów na urząd prezydenta Elbląga.

— Nie będę rekomendował żadnego z kandydatów. Ufam mądrości elblążan. Oni zaufali zarówno mi, bo otrzymałem prawie 20 procent poparcia w mieście, zaufali też nam, jeśli chodzi o radnych miejskich. Chciałbym się odwdzięczyć tym samym, czyli zaufaniem. Jestem przekonany, że zagłosują oni w sposób dobry dla Elbląga — mówi Michał Missan.

Missan przyznał, że faworytem po pierwszej turze wyborów jest urzędujący prezydent Witold Wróblewski.
— Ma on też swoich radnych. W związku z drugą turą deklarujemy, że będziemy współpracowali na poziomie Rady Miejskiej zarówno z nowym prezydentem, jak i z radnymi w celu realizacji naszych, najważniejszych programowych założeń oraz w sprawach ważnych dla elblążan. Taką deklarację składam. Głosujecie państwo zgodnie ze swoim sumieniem — mówi Missan.

Michał Missan odniósł się też do możliwości utworzenia koalicji z innymi ugrupowaniami.
— Nie toczą się żadne rozmowy koalicyjne, nikt się nie zgłosił do nas w tej sprawie. My deklarujemy współpracę na rzecz Elbląga. Jeśli chodzi o komisje, czy prezydium Rady Miasta, to za wcześnie, by o czymkolwiek tu rozwiać. Jeszcze nie wiemy, kto będzie radnym, szczególnie z komitetu obecnego prezydenta. Są dyrektorzy szkół i prawdopodobnie nie przyjmą mandatów radnych — mówi Missan.

Missan powiedział też, że "nie przewiduje, aby z naszej strony była jakakolwiek koalicja z kimkolwiek".
— Na poziomie Rady Miejskiej do konkretnych spraw, a nie na kadencję. Po ostatniej kadencji zostanie to w takiej postaci, jak jest — mówi Missan.
daw

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (4) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Ale ściemnia, jak to u platfusów. #2611372 | 109.241.*.* 27 paź 2018 17:36

  Wiadomo,że w główce anty PiS.

  odpowiedz na ten komentarz

 2. jogga #2611002 | 185.25.*.* 27 paź 2018 08:09

  Tak nie moze byc WSZYSCY musimy sie zjednoczyc przeciwko PO i komunie !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

 3. er ce #2610424 | 83.21.*.* 26 paź 2018 15:43

  Tak nie może być . Wszyscy musimy się zjednoczyć przeciw PIS.

  odpowiedz na ten komentarz

 4. Robert Koliński #2610038 | 77.254.*.* 26 paź 2018 11:26

  Słuszna decyzja, panie Michale. Dopóki pan prezydent Witold Marek Wróblewski nie wycofa się z barbarzyńskiego, anty-rozumowego i aspołecznego pomysłu zniszczenia elbląskiego kąpieliska miejskiego (a i kwestia popieranego przez niego, korupcyjnego i mafijno-urzędniczego Budżetu Obywatelskiego musi tu zostać wspomniana), to nie ma szans na poparcie również młodej lewicy, choćby rękami i nogami się od PiS opędzał. W sumie, może to i pomysł? Poprzeć posła Jerzego Wilka, który większości w RM i tak miał nie będzie i niech się tam kotłują przez kolejną kadencję, jak kotłowali w minionej, tylko w drugą stronę? Tym bardziej, że sprawa wystawienia dyrektorów placówek miejskich jest po prostu zwyczajnym oszukiwaniem elektoratu i wyborczym przekrętem - skoro zwolennicy Witolda Wróblewskiego nie potrafią stanąć do uczciwej walki wyborczej, to nie zasługują na poparcie uczciwych wyborców. Proste.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-4) odpowiedz na ten komentarz