Uczniowie z Elbląga wyróżnieni przez wojewodę

2018-10-26 12:01:14(ost. akt: 2018-10-26 12:03:27)

Autor zdjęcia: materiał nadesłany

Kacper, Tomasz i Katarzyna, uczniowie ósmej klasy Szkoły Podstawowej nr 21 w Elblągu, odebrali w Olsztynie nagrody za udział w konkursie „Śladami polskości - Warmia i Mazury na drodze ku niepodległej Polsce”.
W konkursie mogli wziąć udział uczniowie ze wszystkich szkół z całego województwa warmińsko-mazurskiego. Konkurs podejmował temat dziejów polskości na Warmii, Mazurach i Powiślu w czasie, gdy tereny te znajdowały się poza granicami odrodzonej Rzeczypospolitej.

Zespół Szkoły Podstawowej nr 21 w składzie: Kacper Frąszczak, Tomasz Święcki i Katarzyna Bujalska, pod kierunkiem nauczycielki historii Marty Marchlewskiej, przygotował film, w którym w ciekawy sposób przybliżył dzieje rodu Donimirskich, rodziny walczącej o polskość ziem Powiśla.

Konkurs został zorganizowany przez wojewodę warmińsko-mazurskiego Artura Chojeckiego we współpracy z Ośrodkiem Badań Naukowych im. W. Kętrzyńskiego w Olsztynie, Kuratorium Oświaty w Olszynie oraz Instytutem Pamięci Narodowej Delegatura w Olsztynie w ramach programu wieloletniego Niepodległa na lata 2017-2021.