Wtorek, 9 sierpnia 2022. imieniny: Klary, Romana, Rozyny

Koncert zespołu Confusion Project

2018-10-28 18:00:00 (ost. akt: 2018-10-26 15:21:56)
Confusion Project

Confusion Project

Autor zdjęcia: arch. artysty

Grupa Confusion Project zawitaja do elbląskiej Mjazzgi we wtorek 30 października.

Grupa Confusion Project po wydaniu nowego albumu rozpoczęła jego promocję trasą zatytułowaną Finding True Nature 2018. Ci niezwykle ciekawi reprezentanci gatunku jazz fusion zawitają do elbląskiej Mjazzgi we wtorek 30 października.

6 kwietnia 2018 roku została wydana płyta koncepcyjna trio jazzowego Confusion Project - PRIMAL. Jest to trzecia płyta zespołu po debiucie "How to Steal a Piano?" oraz drugim krążku "The Future. Starts Now". Płyta została wydana przez wydawnictwo SOLITON.

Confusion Project tworzą Michał Ciesielski - fortepian, Piotr Gierszewski - gitara basowa oraz Adam Golicki – perkusja.
PRIMAL to suita podzielona na części opowiadającą o podróży samotnego człowieka, który w kontakcie z przyrodą odnajduje swoją prawdziwą naturę i pierwotność. To historia o człowieku, który znajduje w sobie odwagę, by dać upust swoim marzeniom, instynktom i wyruszyć w nieznane. Uciekając od cywilizacji, zmagając się z trudnościami samotnej wędrówki przeżywa wielką przygodę, która pomaga mu odnaleźć zagubioną gdzieś dawno temu swoją naturę, pierwotną wrażliwość.

Płyta PRIMAL to jeden utwór ilustracyjny podzielony na rozdziały. Jest to monolog głównego bohatera, o którym zespół opowiada muzyką. Usłyszeć można w nim tętniące życiem lasy, szumiące
potoki, świeży, górski wiatr jak i mozolną wspinaczkę nagrodzoną pięknymi pejzażami. Tworząc album, zespół miał nadzieję, że Słuchacz wcieli się w głównego bohatera suity PRIMAL i przeżyje tą podróż na swój unikalny sposób.

Płyta została zarejestrowana przez Ignacego Gruszeckiego w znakomitym studio Monochrom. Stronę graficzną albumu stworzył niemiecki grafik Daniel Latsch, a za materiały promocyjne video,
teledyski oraz making of odpowiada Radosław Mroczek.
Materiały video oraz grafika albumu powstała pod honorowym patronatem Parku Narodowych Gór Stołowych. PNGS jest wyjątkowym partnerem płyty PRIMAL.
Informacja klubu Mjazzga

Źródło: Dziennik Elbląski