Piątek, 14 maja 2021. Imieniny Bonifacego, Julity, Macieja

Policja rozpoczyna akcję Znicz 2018

2018-10-30 12:03:36 (ost. akt: 2018-10-30 12:08:37)

Autor zdjęcia: arch. KMP w Elblągu

Policja rozpoczyna akcję Znicz 2018 i zachęca, by na cmentarz udać się korzystając z komunikacji miejskiej.

Podczas święta komunikacja miejska dowożąca mieszkańców do cmentarzy będzie bezpłatna.

Parkingi gruntowe w obrębie Cmentarza Dębica będą zamknięte z uwagi na mocno nasiąknięty wodą grunt. Uruchomiony będzie natomiast parking przy PWSZ przy al. Grunwaldzkiej. Z niego kursowały będą dwie linie dowożące do cmentarza Dębica.

— Zmianą z tego roku będzie również rondo, które utworzono u zbiegu ulic Łęczyckiej i Grottgera — mówi kom. Tomasz Krawcewicz naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Elblągu. — Powinno ono upłynnić ruch. W tym miejscu wystawiony będzie jak co roku stały patrol ruchu drogowego. Policjanci w zależności od potrzeb i natężenia pojazdów będą ręcznie kierować ruchem.

Policja zachęca do korzystania z rozwiązań typu bezpłatna komunikacja miejska.

Organizacja ruchu przy cmentarzu komunalnym AGRYKOLA

1) ul. Agrykola będzie wyłączona z ruchu drogowego od dnia 31 października od godz. 23 00 do dnia 1 listopada do godz. 22.

Wjazd będzie możliwy tylko dla pojazdów: służb porządkowych (ZZM, EPGK, Cleaner) i osób sprzedających kwiaty – za okazaniem przepustek (koloru pomarańczowego), które wyda Urząd Miejski w Elblągu (Departament Zarząd Dróg ul. Czerwonego Krzyża 2 (tel. 55 239 -32-96)

2) ul. Chrobrego od dnia 31 października od godz. 23 00 do dnia 1 listopada do godz. 22.

na odcinku od ul. Sztumskiej do ul. Grudziądzkiej będzie drogą jednokierunkową (od ronda w kierunku Góry Chrobrego) z możliwością parkowania z lewej strony na jezdni.

3) ul. Tczewska od dnia 31 października od godz. 23 00 do dnia 1 listopada do godz. 22, (od ul. Chrobrego) będzie ulicą bez przejazdu,

4) na ulicy: Wspólnej, Kościuszki (od wieżowców do ul. Toruńskiej), Sienkiewicza będzie obowiązywał obustronny "zakaz zatrzymywania się" z tabliczkami T-24 wskazującymi, że pozostawiony pojazd zostanie usunięty na koszt właściciela

Miejsca postojowe w okolicy:

- parking przy cmentarzu z wjazdem od ul. Kościuszki ( wjazd/wyjazd jednokierunkowy)
- ul. Chrobrego (od ul. Sztumskiej do ul. Grudziądzkiej), na jezdni, na odcinku tymczasowo wyznaczonym jako jednokierunkowy.

W dniach poprzedzających Święto 1.11.2018, jak i w kolejnych dniach na ul. Agrykola handel okolicznościowy będzie udostępniony tylko z chodnika.

Organizacja ruchu przy cmentarzu komunalnym DĘBICA

1) w sobotę i niedzielę 27-28 października na parkingach przy Górnej i Dolnej Dębicy ruch drogowy będzie odbywał się na niezmienionych zasadach. W sprzyjających warunkach atmosferycznych (tj. bez opadów) parkingi zielone będą udostępnione dla pojazdów osobowych.

2) od środy 31 października od godz. 23 00 do piątku 2 listopada do godz. 22 00 (wzorem lat ubiegłych) ruch drogowy na parkingach przy Górnej i Dolnej Dębicy będzie jednokierunkowy.

3) W czwartek 1 listopada od godz. 6.00 do godz. 22.00 na ul. Łęczyckiej na odcinku od ronda przy ul. Rawskiej do Dębicy Starej ruch drogowy będzie zamknięty i udostępniony wyłącznie dla:

a) autobusów komunikacji zbiorowej (przejazdy bezpłatne)

b) taksówek z pasażerami, które będą wpuszczane na teren przy cmentarzu w ilości regulowanej przez Policję. Taksówki będą mogły zatrzymywać się wyłącznie na wyznaczonych tymczasowo postojach.

c) służb miejskich i porządkowych ( ZZM, EPGK, Cleaner)

d) pojazdów zaopatrzenia stanowisk handlowych, których właściciele posiadać będą ważne przepustki wydane przez Zarząd Zieleni Miejskiej w Elbląg tel.55 2341516.

e) inne pojazdy np. mieszkańców ul. Łęczyckiej, Braniewskiej, Warmińskiej, Wschodniej, czy osób niepełnosprawnych (za okazaniem dokumentów potwierdzających uprawnienia ) będą wpuszczane w ilości regulowanej przez Policję.

4) dla pozostałych pojazdów dojazd do Cmentarza Dębica w dniu 1 listopada będzie odbywał się od strony węzła DK 22 i DW 509.

5) w dniu 1 listopada sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ul. Bema/ Saperów i Grottgera/Grunwaldzka będą wyłączona, a ruchem drogowym w zależności od potrzeb może kierować Policja.

Wyznaczone miejsca postojowe w okolicy:

- ul. Łęczycka (wzorem lat ubiegłych) na tymczasowo wyznaczonym odcinku jednokierunkowym, na jezdni (dojazd od drogi krajowej nr 22)

- parkingi utwardzone przy obu kaplicach cmentarza udostępnione będą tylko dla pojazdów przewożących lub kierowanych przez osoby niepełnosprawne mające trudności w poruszaniu się. Ruchem będzie kierowała Policja.

Parkingi gruntowe – będą nieczynne.
Informacja KMP w Elblągu

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Kolejna policjyjna #2613364 | 37.8.*.* 30 paź 2018 12:17

    AKCJA. Śledzę ja namiętnie i zastanawiam się co z nich wynika ;)

    ! - + odpowiedz na ten komentarz