Inwestycja za 20 mln zł w EUH-E

2018-10-31 08:50:00(ost. akt: 2018-10-31 08:58:52)

Autor zdjęcia: archiwum EUH-E

Do 30 września przyszłego roku przy Elbląskiej Uczelni Humanistyczno-Ekonomicznej ma powstać Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej. Prace rozpoczną się już wkrótce. We wtorek została podpisana umowa z wykonawcą, którym jest gdańska firma Przembud.
Przedmiotem inwestycji są roboty budowlane wraz z dostawą wyposażenia oraz urządzeń do debriefingu, obejmujące przebudowę i rozbudowę istniejącego skrzydła uczelni przy ul. Lotniczej na nowy trzykondygnacyjny budynek.

— Powstanie budynek w pełni zabezpieczający możliwość praktycznego kształcenia studentów według najnowszych standardów i technologii, z wykorzystaniem symulatorów medycznych, odzwierciedlających realne warunki, objawy i otoczenie zdarzeń medycznych. Studenci otrzymają możliwość zdobywania wiedzy w praktyce i w warunkach maksymalnie zbliżonych do tych, które spotkają ich w późniejszej pracy — informuje Elbląska Uczelnia Humanistyczno-Ekonomiczna.

Celem projektu jest lepsze dostosowanie warunków kształcenia wyższego do potrzeb rynku pracy w zakresie zawodów medycznych, atrakcyjniejsze kształcenie praktyczne odpowiadające dzisiejszym standardom, zwiększenie poczucie bezpieczeństwa pacjentów oraz zwiększenie poczucia pewności posiadanych umiejętności przez osoby rozpoczynające w zawodach medycznych, a także zaspokojenie popytu na kształcenie w zakresie oferowanych przez uczelnię kierunków: pielęgniarstwo (studia I i II stopnia), ratownictwo medycznej (studia I stopnia) i fizjoterapia (jednolite studia magisterskie).

Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej ma być gotowe do 30 września 2019 r. Nowy budynek powstanie dzięki realizacji przez uczelnię projektu „Przebudowa i rozbudowa infrastruktury dydaktycznej Elbląskiej Uczelni Humanistyczno-Ekonomicznej w Elblągu poprzez utworzenie Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej”. Łączny koszt zadania to ponad 20 mln. złotych, z czego 14,3 mln. stanowi dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020. Pozostałe blisko 6 mln złotych stanowi wkład własny EUH-E.