Niedziela, 14 sierpnia 2022. imieniny: Alfreda, Maksymiliana, Selmy

28-letni Kamil poważnie ucierpiał w wypadku. Zagrają dla niego w Elblągu

2018-11-05 11:55:12 (ost. akt: 2018-11-05 15:03:14)
Podczas koncertu w Mjazzdze wystąpią między innymi The Nierobbers

Podczas koncertu w Mjazzdze wystąpią między innymi The Nierobbers

Autor zdjęcia: Arkadiusz Kolpert

Cztery miesiące temu planował ślub z ukochaną Sylwią i dalsze życie. Marzył o trójce dzieci, o tym, by wybudować dom. W lipcu nieszczęśliwy wypadek odebrał 28-letniemu Kamilowi dotychczasowe życie i marzenia. Teraz można wesprzeć jego i jego rodzinę biorąc udział w jednej z imprez charytatywnych organizowanych w klubie Mjazzga w tej właśnie intencji.

Kamil Balkiewicz ma 28 lat i pochodzi z Elbląga, a od kilku lat mieszka i pracuje w Warszawie. Jak wspominają rodzina i znajomi, zawsze zarażał wszystkich optymizmem i chętnie pomagał innym. “Beluś” - nasz syn, wnuk, brat, narzeczony, przyjaciel, kumpel, pracownik...
— To po prostu pozytywny gość — mówią.

Kamil jeszcze cztery miesiące temu wraz z ukochaną Sylwią planowali ślub i dalsze wspólne życie. Marzy o trójce dzieci i o tym, aby kiedyś wybudować dom.

7 lipca tego roku nieszczęśliwy wypadek odebrał Kamilowi dotychczasowe życie i marzenia.
— Teraz naszym marzeniem jest świadomy uśmiech na jego twarzy, zwykła rozmowa czy wyjście na spacer — pisze rodzina i znajomi.
Sylwia, wraz z rodziną i przyjaciółmi, walczy każdego dnia o jego powrót do zdrowia. Wciąż marzy, o tym by 25 maja 2019 r. zatańczyć wspólnie pierwszy taniec na ich weselu.

— Aby przywrócić Kamilowi świadomość i sprawność konieczna jest intensywna opieka neurorehabilitacyjna związana z pilnym pobytem w prywatnej klinice. Terminy w publicznej służbie zdrowia są zbyt odległe, a oczekiwania jedynie pogłębiają i tak bardzo ciężki stan “Belusia”. Uszkodzenia mózgu Kamila są bardzo poważne i obecnie wymaga on stałej opieki i wielu specjalistycznych terapii. Aby postawić naszego “Belusia” na nogi potrzebujemy 350 000 złotych — pisze rodzina Kamila. — To ogromna kwota, znacznie przekraczająca nasze możliwości. Właśnie dlatego zwracamy się do wszystkich z prośbą o pomoc.

Jak dodają, bezcenna jest każda forma wsparcia.
— Przelane złotówki, przedmioty przekazane na aukcję, udział w licytacjach, drobne włożone do puszki, rozpowszechnianie informacji oraz modlitwa, w którą gorąco wierzymy, to wszystko przywraca nam ukochanego “Belusia” i za wszystko bardzo dziękujemy. Jesteśmy przekonani, że razem, dzięki Waszemu wsparciu, postawimy Kamila na nogi! Jeśli leczenie Kamila wyniesie mniej niż zebrana kwota, niewykorzystaną sumę przekażemy na inny cel charytatywny.

W najbliższym czasie w Elblągu odbędą się dwie akcje charytatywne organizowane z myślą o pomocy Kamilowi. 15 listopada w lokalu Mjazzga przy ul. Kowalskiej w Elblągu (Stare Miasto) odbędzie się koncert z udziałem: Nord Blues, The Nierobbers i Tomasz Steńczyk (początek o godz. 19). Cegiełki/wejściówki w cenie 30 zł dostępne w klubie Mjazzga.

17 listopada zaplanowano Grafatak, czyli charytatywną "Bitwę na rysunki" także w Mjazzdze (godz. 20). Udział wezmą: Bogdan Kiliński, Ada Kotyńska, Samira Arrami, Vic Moan, Gore77.
— W ciągu trzech godzin powstaną prace plastyczne, które można będzie kupić wspierając akcję. Podczas koncertu i Garafataku przeprowadzone zostaną licytacje fantów, a zgromadzone fundusze przeznaczone będą na ten sam cel — informują organizatorzy.

Więcej informacji także tutaj

Źródło: Dziennik Elbląski