Poniedziałek, 14 czerwca 2021. Imieniny Bazylego, Elizy, Justyny

Jerzy Wilk: wracam do Sejmu i będę pracował dla Elbląga

2018-11-05 12:31:20 (ost. akt: 2018-11-05 14:59:20)

Autor zdjęcia: Anna Dawid

Jerzy Wilk, który przegrał walkę o fotel prezydenta Elbląga, pogratulował zwycięstwa swojemu rywalowi. Zapowiedział, że wraca do pracy poselskiej, gdzie "prowadzi wiele spraw związanych z Elblągiem". W wyborach samorządowych już nie wystartuje.

Jerzy Wilk podczas poniedziałkowej (5.11) konferencji prasowej pogratulował zwycięstwa swojemu konkurentowi Witoldowi Wróblewskiemu, podziękował też zespołowi, który pracował na rzecz jego kampanii.

— Zrobiliśmy wszystko, żeby dotrzeć do wyborców, ale oni niestety nie zaakceptowali mojego programu i zdecydowali, aby była kontynuacja programu Witolda Wróblewskiego. Przyjąłem to do wiadomości i szanuję. Wracam do pracy poselskiej, jutro wyjeżdżam do Sejmu. Prowadzę szereg spraw związanych z Elblągiem, między innymi z budową kanału żeglugowego przez Mierzeję Wiślaną. Będę naciskał, aby te prace jak najszybciej ruszyły. Pewnie tego oczekują także elblążanie — mówi Jerzy Wilk.

Jerzy Wilk zapowiedział, że był to jego ostatni start w wyborach samorządowych, natomiast będzie się starał o to, by startować w wyborach parlamentarnych.

— Mam wiele pomysłów. Cały czas pracuję w Komisji Gospodarki Morskiej, w Komisji Samorządu Terytorialnego i Rozwoju Regionalnego i są to sprawy mi bliskie. Jeżeli będzie taka wola szefostwa mojego ugrupowania, to na pewno nie odmówię startu w wyborach — wyjaśnia poseł Wilk.

Zdaniem Jerzego Wilka w wielu miastach zawiązała się nieformalna koalicja antypisowska i to miało też wpływ na wynik głosowania w dużych miastach.

— Był PiS i anty PiS. Pozostałe ugrupowania w wielu miastach w Polsce stworzyły koalicję antypisowską, połączyły siły i stąd te zwycięstwa w dużych miastach. Z każdej kampanii wyborczej trzeba wyciągać wnioski, z tej też. Na pewno jakieś zmiany w koncepcji prowadzenia kampanii i dotarcia do wyborców nastąpią— mówi Jerzy Wilk.

Jerzy Wilk podkreśli też, że jest gotów na współpracę z prezydentem Elbląga, "jeśli ten wyrazi taką wolę".
— Do tanga trzeba dwojga. Jeśli będę miał wskazówki od prezydenta Elbląga, o co on zabiega i gdzie swoje starania będzie kierował, to ja jestem w stanie mu pomagać. Natomiast nie mogę prowadzić samodzielnej polityki w stosunku do miasta, bo to jest rola prezydenta — mówi Wilk.
daw

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (4) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. W parlamencie po to by pracowaac dla Elblaża #2617800 | 78.88.*.* 6 lis 2018 13:57

  pozyjemy zobaczymy bo jak do tej pory marnie to wygląda !! Pan nie wie po co Elblazanie pana wybrali ?!!!!!!!

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. trree #2617755 | 87.205.*.* 6 lis 2018 12:56

  Mam nadzieję, że wbicie palika przez prezesa na plaży, to nie jest pana praca na rzecz Elbląga?

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. wyborca #2617596 | 78.88.*.* 6 lis 2018 10:33

  Czekamy na rezultaty panskiej pracy panie Wilk.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. Adam #2617076 | 78.88.*.* 5 lis 2018 16:39

  Ten inteligentny inaczej Wilk nawet nie widzi błędów w swoim postępowaniu. Won ty nieuku. A od kiedy to Wilk pracuje? Jest tak słaby intelektualnie, zrozumienie prostego zagadnienia zajmuje mu wieki.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)