Niedziela, 23 stycznia 2022. Imieniny Fernandy, Jana, Rajmundy

Kameraliści żegnają rok z Krzesimirem Dębskim

2018-11-06 14:18:34 (ost. akt: 2018-11-06 14:22:14)

Autor zdjęcia: arch. EOK

Kameraliści 29. listopada po raz ostatni w 2018 roku zaprezentują się elbląskiej publiczności. Takiej okazji nie wolno przegapić, tym bardziej że w sali koncertowej ZPSM pojawią się także Zagan Acoustic i Krzesimir Dębski.

Jak elblążanin może spędzić listopadowy wieczór? Może zaszyć się w domu i nadrabiać filmowe lub książkowe zaległości, ale może też wybrać się na koncert Elbląskiej Orkiestry Kameralnej. Kameraliści bowiem 29. listopada po raz ostatni w 2018 roku zaprezentują się elbląskiej publiczności. Takiej okazji nie wolno przegapić, tym bardziej że w sali koncertowej ZPSM pojawią się także Zagan Acoustic i Krzesimir Dębski.

Tego ostatniego nie trzeba szerzej przedstawiać – kariera skrzypka i kompozytora mogłaby stać się podstawą kilku doktoratów z muzykologii. Krzesimir Dębski kilkakrotnie gościł już na scenie z EOK, zarówno w roli dyrygenta, jak i solisty. Tym razem wirtuoz i Orkiestra wystąpią w towarzystwie Zagan Acoustic – zespołu, którego znakiem rozpoznawczym jest wszechstronność. Kwartet wykonuje muzykę z pogranicza awangardy, jazzu i folku i jak twierdzą artyści, „nie ma gatunku, w którym nie potrafiliby się odnaleźć”.

Podczas koncertu nie zabraknie autorskich kompozycji członków kwartetu, z instrumentów popłyną między innymi dźwięki Tanga cukrowej trzpiotki i Zimy Pawła Zagańczyka. Artyści zaprezentują także nieśmiertelną kołysankę George’a Gershwina Summertime, która od ponad 80 lat cieszy się uznaniem melomanów na całym świecie. Wszystko pod czujnym okiem Ariela Ludwiczaka, który niekiedy, zamiast batuty, dzierży w swojej dłoni…akordeon.
29.11.2018, czwartek, 19:00

Sala koncertowa Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Elblągu. Wykonawcy: Ariel Ludwiczak – dyrygent, Krzesimir Dębski – skrzypce, Zagan Acoustic w składzie: Jarosław Stokowski – kontrabas, Przemysław Skałuba – klarnet, Paweł Zagańczyk – akordeon, Joachim Łuczak – skrzypce

W programie m.in.: P. Zagańczyk - Zima, G. Gershwin - Summmertime, K. Wyrzykowska i J. Łuczak – Bosa noga
P. Zagańczyk - Weź lekarstwa, K. Dębski - Country in E, muzyczny pojedynek skrzypków, W. Siemionov - Gankino Horo (z Suity bułgarskiej), P. Zagańczyk – Tango cukrowej trzpiotki
Sting, M. Mores - El Tango de Roxanne.
Informacja EOK

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB