Święto Niepodległości w Pasłęku. Koncert i wspólne śpiewanie pieśni legionowych

2018-11-07 11:08:51(ost. akt: 2018-11-07 11:37:45)
Flaga, bieg

Flaga, bieg

Uroczystości związane z odzyskaniem niepodległości przez Polskę rozpoczną się w niedzielę w Pasłęku mszą w kościele pw. św. Bartłomieja
Msza inaugurująca uroczystości związane z odzyskaniem przez Polskę niepodległości rozpocznie się o godz. 12 kościele pw. świętego Bartłomieja w Pasłęku. Celebrował ją będzie nowy proboszcz tej parafii ks. Dariusz Kułakowski.

— Zapraszam wszystkich mieszkańców na godzinę 12. na wspólną modlitwę za ojczyznę, która rozpocznie w naszym mieście uroczystości związane ze stuleciem odzyskania przez Polskę niepodległości — mówi Wiesław Śniecikowski, burmistrz Pasłęka.

O godz. 13.30 na placu św. Wojciecha odbędzie się również koncert Orkiestry Dętej OSP z Zielonki Pasłęckiej.

— Orkiestra zagra pod batutą Adriana Brackiego. Zapraszam nie tylko na koncert, ale również na wspólne śpiewanie pieśni legionowych przy akompaniamencie orkiestry dętej. Będzie również można spróbować smacznej grochówki, przygotowanej Koło Łowieckie w Pasłęku — zapowiada burmistrz Śniecikowski.

Z okazji 100 -lecia odzyskania niepodległości Pasłęcki Ośrodek Kultury ogłosił konkurs plastyczny dla uczniów szkół podstawowych oraz szkół średnich. Wpłynęło na niego łącznie 212 prac z gminy Pasłęk. Uroczyste podsumowanie konkursu oraz rozdanie nagród i dyplomów odbędzie się podczas wystawy prac w Galerii POK 22 listopada o godz. 18.
[i]daw/i]

Źródło: Dziennik Elbląski