Dla kogo nagroda prezydenta Elbląga za 2018 rok? Można zgłaszać kandydatów

2018-11-08 08:43:39(ost. akt: 2018-11-08 08:51:09)

Autor zdjęcia: Marek Lewandowski

Do kogo trafią nagrody prezydenta Elbląga za 2018 rok? W Urzędzie Miejskim w Elblągu można już składać wnioski z nazwiskami kandydatów.
— Nagrodę Prezydenta Elbląga mogą otrzymać osoby lub instytucje, które w mijającym roku swoją działalnością bądź poprzez swoje dokonania w znaczący sposób przyczyniły się do rozwoju naszego miasta — informuje Łukasz Mierzejewski, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Elblągu.

Nagroda prezydenta przyznawana jest w następujących kategoriach:
— kultura i sztuka
— działalność gospodarcza
— działalność oświatowa i pedagogiczna
— ochrona środowiska
— służba zdrowia
— opieka społeczna
— sport i turystyka


Wnioski do nagrody prezydenta mogą zgłaszać organizacje społeczne, organizacje polityczne, instytucje i zakłady pracy, radni Rady Miejskiej oraz departamenty Urzędu Miejskiego w Elblągu.

Wypełnione dokumenty w wersji papierowej oraz elektronicznej należy składać w Biurze Podawczym Urzędu Miejskiego przy ul. Łączności 1 w Elblągu do 30 listopada 2018 r.

Regulamin oraz wzór wniosku do Nagrody Prezydenta Elbląga dostępne są na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Elblągu: tutaj. Więcej informacji można również uzyskać telefonicznie pod nr tel. 55 239 34 65 lub drogą mailową pod adresem: dpik@umelblag.pl.

Po raz pierwszy nagrody prezydenta przyznane zostały w 1991 r. Do tej pory wyróżnienie to otrzymało 209 laureatów indywidualnych i zbiorowych.