środa, 28 lipca 2021. Imieniny Ady, Wiwiany, Sylwiusza

Życzenia dla Polaków od żołnierzy NATO. Także z Elbląga [film]

2018-11-08 17:47:21 (ost. akt: 2018-11-09 11:43:03)
Kadr z filmu

Kadr z filmu

Autor zdjęcia: Ministerstwo Obrony Narodowej

Żołnierze Wielonarodowej Dywizji Północny Wschód, której dowództwo stacjonuje w Elblągu, złożyło Polsce i Polakom życzenia z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości.

Dowództwo Wielonarodowej Dywizji Północny Wschód stacjonuje w Elblągu od lipca 2017 r. Koordynuje działania grup batalionowych rozmieszczonych w krajach bałtyckich i w Polsce. Zadania te polegają na koordynacji szkolenia, zwiększaniu świadomości sytuacyjnej w regionie, są również związane z komunikacją strategiczną. Dowództwo pozostaje również w gotowości do prowadzenia działań w ramach obrony kolektywnej zgodnie z artykułem 5 Traktatu Waszyngtońskiego.

Zobacz także: 100-lecie odzyskania niepodległości. Tak uczcimy ten dzień w Elblągu i powiecie elbląskim [program wydarzeń] 100-lecie odzyskania niepodległości. Tak uczcimy ten dzień w Elblągu i powiecie elbląskim [program wydarzeń] W najbliższą niedzielę (11.11) będziemy obchodzili 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Uroczystości jubileuszowe odbędą się również w Elblągu...
Teraz żołnierze Wielonarodowej Dywizji Północy Wschód składają Polsce i Polakom życzenia z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości.

— Życzę Polakom wszystkiego najlepszego (...) Doskonale wiecie, jaka jest cena wolności - obyście nigdy więcej jej nie stracili — mówi generał brygady Karel Rehka z Czech.

— Życzę wszystkim Polakom wielu lat pokojowego rozwoju w przyjaznym środowisku międzynarodowym — dodał podpułkownik Eugenio Trigueros z Hiszpanii. — Jednocześnie mam nadzieję, że Wasz kraj zachowa swoje wspaniałe kulturowe i naturalne dziedzictwo, które będzie z dumą prezentowane całemu światu.Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB