Czwartek, 18 sierpnia 2022. imieniny: Bogusława, Bronisława, Ilony

Jubileusz Ataku Elbląg. 20 lat ze sportem osób niepełnosprawnych

2018-11-14 09:00:00 (ost. akt: 2018-11-14 18:13:48)

Autor zdjęcia: Atak Elbląg

Zaczynali od jednej sekcji, w której trenowali siatkarze na siedząco. Dzisiaj w tym klubie trenują osoby niepełnosprawne ruchowe i intelektualnie, a także sportowcy pełnosprawni. Integracyjny Klub Sportowy Atak Elbląg obchodzi 20-lecie istnienia.

Integracyjny Klub Sportowy Atak Elbląg świętuje w tym roku 20-lecie istnienia. Kiedy w 1998 r. rozpoczynał działalność zajmował się szkoleniem jedynie niepełnosprawnych siatkarzy grających na siedząco. Dzisiaj to potężny, wielosekcyjny klub, w którym trenują sportowcy niepełnosprawni ruchowo i intelektualnie, a także sportowcy pełnosprawni, młodzi siatkarze.

— Nie ma w Polsce innego takiego integracyjnego klubu, który oferuje osobom niepełnosprawnym możliwość trenowania tak wielu dyscyplin — mówi kierownik elbląskiego klubu Aneta Rękas-Woźna.

Atak zajmuje się szkoleniem i jest także jest organizatorem wielu wydarzeń sportowych. Najlepszym tego dowodem są rozpoczynające się w czwartek (15.11) otwarte mistrzostwa Elbląg Cup. Te zawody odbędą się już po raz dwudziesty.

W Elblągu niepełnosprawni sportowcy prawie z całego kraju (Gdańsk, Opole, Konin, Wrocław, Katowice, Olsztyn, Ostróda) będą rywalizowali w pięciu dyscyplinach: siatkówce na siedząco, judo, łyżwiarstwie szybkim, tenisie stołowym i boccie. W programie znalazły się również turnieje dla młodych siatkarzy pełnosprawnych. Rywalizacja potrwa do niedzieli (18.11).


W piątek i sobotę, w hali przy al. Grunwaldzkiej, rywalizowali będą między innymi siatkarze na siedząco. Organizatorzy spodziewają się przyjazdu sześciu drużyn, w tym jednej z Finlandii. Wśród uczestników będzie także zespół Ataku Elbląg, który jest aktualnym mistrzem Polski.
AKT

Międzynarodowe otwarte mistrzostwa Elbląg Cup 2018

Hala lodowiska Helena przy ul. Karowej
CZWARTEK (15.11)
godz. 20 zawody w łyżwiarstwie szybkim, wyścigi na sledżach

Hala sportowo-widowiskowa al. Grunwaldzka 135
PIĄTEK (16.11)
godz. 10 turniej siatkówki na siedząco
godz. 16 turniej boccie i tenisa stołowego

SOBOTA (17.11)
godz. 10 turniej judo, turniej siatkówki na siedząco
godz. 16 mecz ligowy w siatkówkę w kat. kadet Atak Elbląg — AZS UWM Olsztyn

NIEDZIELA (18.11)
godz. 10.30 turniej boccie, turniej rozgrywek w siatkówce w kat. młodzik o mistrzostwo woj. warmińsko-mazurskiego, turniej dla dzieci i młodzieży w siatkówce z okazji XX-lecia klubu