Czwartek, 21 października 2021. Imieniny Celiny, Hilarego, Janusza

O anielskich ruchańcach w porannej rozmowie na dziennikelblaski.pl [film]

2018-11-16 09:02:00 (ost. akt: 2018-11-19 14:46:45)
Anna Dawid (Dziennik Elbląski) i Halina Cieśla z podelbląskiego Aniołowa

Anna Dawid (Dziennik Elbląski) i Halina Cieśla z podelbląskiego Aniołowa

Autor zdjęcia: Arkadiusz Kolpert

O anielskich ruchańcach znowu zrobiło się głośno. O tych przepysznych drożdżowych racuchach, ale nie tylko, rozmawialiśmy z Haliną Cieślą z podelbląskiego Aniołowa, z którego się wywodzą.

Zobacz także: W Milionerach padło pytanie o ruchańce spod Elbląga. O odpowiedź nie było łatwo W Milionerach padło pytanie o ruchańce spod Elbląga. O odpowiedź nie było łatwo To pytanie było warte 75 tysięcy złotych. W wyemitowanym we wtorek odcinku "Milionerów" padło pytanie o to, czym są anielskie ruchańce, z których słynie...
Anielskie ruchańce, z których słynie podelbląskie Aniołowo, pojawiły się we wtorek (13.11) w programie "Milionerzy" w TVN. Uczestnik programu, pan Wojciech z Krosna, musiał wskazać prawidłową odpowiedź na pytanie o to, czym są "Znane na Warmii anielskie ruchańce"?.

Do wyboru miał cztery odpowiedzi: wiejskie potańcówki; ludowe skrzypce; buduarowe zabawy; drożdżowe racuchy. Pan Wojciech, student drugiego roku prawa na Uniwersytecie Warszawski, wskazał poprawną odpowiedź, ale dopiero po skorzystaniu z trzech kół ratunkowych.

Tajemnice anielskich ruchańców wyjaśnialiśmy w trakcie rozmowy z Haliną Cieślą ze Stowarzyszenia Na Rzecz Rozwoju Wsi „Aniołowo”.

Tu rozmowa, chwilę trzeba poczekać na załadowanie się posta


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB