Piątek, 9 grudnia 2022. imieniny: Anety, Leokadii, Wiesława

Nowa burmistrz Tolkmicka rozpoczęła pracę. To obiecała mieszkańcom

2018-11-19 19:52:08 (ost. akt: 2018-11-20 13:59:09)

Autor zdjęcia: archiwum UMiG w Tolkmicku


W poniedziałek odbyła się pierwsza sesja nowo wybranej Rady Miejskiej w Tolkmicku. W jej trakcie m.in. ślubowanie złożyła nowa burmistrz Magdalena Dalman. Na przewodniczącego Rady Miejskiej wybrany został Andrzej Osmański z Łęcza, a na wiceprzewodniczącego Monika Jarkiewicz z Suchacza.

W Tolkmicku pierwsza sesja Rady Miejskiej odbyła się w poniedziałek (19.11). Radni oraz nowo wybrana burmistrz Magdalena Dalman odebrali zaświadczenia o wyborze oraz złożyli również ślubowanie.

— Od dziś podejmuję zobowiązanie i rozpoczynam pracę na rzecz wszystkich mieszkańców naszej gminy, także tych, którzy oddali głosy na innych kandydatów bądź nie wzięli udziału w wyborach — deklarowała Magdalena Dalman, nowy burmistrz Tolkmicka. — Burmistrz jest osobą wynajętą przez wspólnotę gminy do kierowania sprawami gminy. Zobowiązuję się wykonywać tę pracę rzetelnie i ofiarnie. Jako chrześcijanka jestem przekonana, najzupełniej szczerze i dosłownie, że sprawować urząd, to znaczy służyć. Służyć codzienną pracą, realizacją konkretnych zadań, ale także obecnością, troską, uwagą, wrażliwością na potrzeby konkretnych osób i społeczności — dodała.

Jak mówiła, jej pragnieniem jest być "burmistrzem obecnym wśród mieszkańców, słuchającym ich".
— Będę się spotykać z państwem częściej niż to było dotychczas praktykowane. Mam nadzieję, że uda się nam razem stworzyć ciała doradcze złożone z przedstawicieli różnych środowisk: Radę Seniorów, Radę Młodzieży, Radę Społeczną, Forum Przedsiębiorców byśmy wspólnie, każdy widząc rzeczywistość z innej perspektywy,mogli myśleć o rozwiązywaniu codziennych problemów i kształtowaniu przyszłości naszej gminy — stwierdziła.

Nowa burmistrz Tolkmicka apelowała również do radnych o współpracę.
— Okres kampanii wyborczej był czasem sportów i współzawodnictwa. Teraz nadszedł czas współpracy i odpowiedzialności — mówiła.

Radni podczas poniedziałkowej sesji wybrali także przewodniczącego Rady Miejskiej. Został nim 56-letni Andrzej Osmański z Łęcza, który przez całe życie zawodowe związany był ze służbami mundurowymi: służył w wojsku, później policji i straży miejskiej. Na Osmańskiego zagłosowało 12 radnych, jeden wstrzymał się od głosu.

Na fotel wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej zgłoszono dwie kandydatury: Monikę Jarkiewicz i Iwonę Rywelską. Ostatecznie głosowanie wygrała Monika Jarkiewicz z Suchacza, na którą zagłosowało siedmiu radnych. Iwona Rywelska otrzymała sześć głosów.
AKT

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. ludzik #2645135 | 83.21.*.* 16 gru 2018 22:03

    gdzie są obiecane miejsca pracy

    Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz

  2. . #2628028 | 83.23.*.* 20 lis 2018 21:40

    No to teraz audyt Pani Burmistrz

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz