Sobota, 10 czerwca 2023. imieniny: Bogumiła, Diany, Małgorzaty

Krzysztof nie może samodzielnie oddychać...

2018-11-20 07:00:00 (ost. akt: 2018-11-20 15:43:17)

Autor zdjęcia: pixabay.com

34-letni Krzysztof z Elbląga jeszcze niedawno cieszył się życiem i zdrowiem. Kilka miesięcy temu zdiagnozowano u niego ciężką chorobę, w wyniku której przestał samodzielnie oddychać. Teraz pomaga mu w tym respirator. Jak przekonują jego znajomi, jedyną możliwością, aby Krzysiek mógł, chociaż w małym stopniu, powrócić do normalnego życia jest zakup nowoczesnego wózka inwalidzkiego.

Wieloogniskowa neuropatia ruchowa. Tak nazywa się choroba, która dopadła 34-letniego Krzysztofa z Elbląga. Jeszcze kilka miesięcy temu cieszył się życiem i zdrowiem. W wyniku choroby następuje zanik mięśni. U Krzysztofa zaatakowała ostatecznie mięśnie przepony. Wtedy przestał samodzielnie oddychać, teraz pomaga mu w tym respirator.

— Kilka miesięcy temu, zaraz po zdiagnozowaniu u Krzysztofa wieloogniskowej neuropatii ruchowej, przebywał on na wielomiesięcznej kuracji w szpitalu rehabilitacyjnym w Gdańsku. Pomimo wysiłków lekarzy i rehabilitantów, stan zdrowia Krzyśka ciągle się pogarszał. Uzbierane wówczas środki finansowe przeznaczone zostały na serię zabiegów w komorach hiperbarycznych (25 seansów). Jednak i ta forma terapii okazała się nieskuteczna — opisują jego znajomi.

Jak dodają, jedynym ratunkiem i możliwością, aby Krzysiek mógł, chociaż w małym stopniu, powrócić do normalnego życia jest zakup nowoczesnego wózka inwalidzkiego.
— Dzięki niemu Krzysiek będzie miał szansę opuścić łóżko, jego mały pokój, a może nawet wyjechać na spacer. To wszystko dzięki wózkowi ze specjalnie zamontowaną aparaturą, która umożliwi mu oddychanie — wyjaśniają.

Bliscy postanowili zorganizować dla Krzysztofa akcję charytatywną, która odbędzie się w najbliższy piątek (23.11) w Pubie Jaszczur przy ul. Wigilijnej 6 (godz. 20) w Elblągu.
— Na imprezie swoją muzyką czas umilać będą Dj Zel oraz DJ Luter One. Rodzina i znajomi Krzyśka postanowili również zorganizować licytację, z której zysk zostanie przeznaczony na zakup specjalistycznego sprzętu dla niego. Pełną listę dostępnych usług i produktów, które można nabyć za przysłowiowe "kilka groszy" znajduje się na specjalnie przygotowanej stronie: www.zbieramydlakrzycha.pl.

Akcja prowadzona jest również na stronie pomagam.pl - tutaj.