Piątek, 1 lipca 2022. imieniny: Bogusza, Haliny, Mariana

Pierwsza sesja radnych z Pasłęka. Wybrano przewodniczącego Rady Miejskiej

2018-11-20 13:43:07 (ost. akt: 2018-11-20 14:14:33)
Wiesław Śniecikowski, burmistrz Pasłęka, podczas obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości

Wiesław Śniecikowski, burmistrz Pasłęka, podczas obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości

Autor zdjęcia: Arkadiusz Kolpert

Marian Matuszczak został wybrany na przewodniczącego Rady Miejskiej w Pasłęku, a Edward Skalij na wiceprzewodniczącego. We wtorek odbyła się pierwsza sesja Rady Miejskiej w Pasłęku, podczas której radni i burmistrz Wiesław Śniecikowski złożyli ślubowanie.

Nowa Rada Miejska w Pasłęku rozpoczęła we wtorek (20.11) swoją kadencję, która potrwa pięć lat. Podczas październikowych wyborów samorządowych najwięcej mandatów w radzie, bo dziewięć, zdobył KWW Stowarzyszenia Pasłęczanie, trzy mandaty KWW Pasłęk Razem, dwa Prawo i Sprawiedliwość oraz jeden PSL.

Podczas wtorkowej, pierwszej sesji pasłęckiej rady w nowej kadencji, która potrwa pięć lat, rani wybrali przewodniczącego RM. Został nim Marian Matuszczak, na co dzień dyrektor Zespołu Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku. Pełnił wiele funkcji publicznych, był radnym powiatowym. Jego życie zawodowej jest związane z oświatą. W ubiegłym roku za swoją pracę został doceniony przez władze regionu, które przyznały mu Odznakę Honorową za Zasługi dla Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

Na wiceprzewodniczącego RM wybrany został Edward Skalij.

Podczas wtorkowej sesji burmistrz Wiesław Śniecikowski, który walkę o reelekcję wygrał w pierwszej turze, złożył ślubowanie. W ten sposób rozpoczął swoją piątą kadencję na stanowisku burmistrza Pasłęka.

— Mamy wiele inwestycji w toku i je będziemy realizowali — mówił "Dziennikowi Elbląskiemu" tuż po wygranych wyborach. — Tuż po wyborach podpisałem umowę na budowę sieci wodociągowej i kanalizacji sanitarnej Pólko-Sakówko oraz budowę chodnika i przebudowę sieci wodociągowej przy ul. Ogrodowej. Wiem, że dla mieszkańców bardzo ważną i potrzebną inwestycją byłaby budowa ronda przy ul. Westerplatte i 3 Maja. Mamy już na nią dokumentację i będę się starał, aby doszła ona do skutku.

Oto nowi radni Rady Miejskiej w Pasłęku
Anna Sielawa 239 głosów
Jan Piotr Tyliński 199 głosów
Krzysztof Kowal 416 głosów
Mariusz Ficak 182 głosy
Edward Skalij 345 głosów
Marian Matuszczak 382 głosy
Jan Piotr Świderski 211 głosów
Damian Olbryś 294 głosy
Elżbieta Terasa Wasiuk 277 głosów
Zbigniew Cieśla 206 głosów
Agnieszka Mariola Furtak 135 głosów
Andrzej Zbigniew Juniewicz 135 głosów
Piotr Wojciechowski 219 głosów
Marek Łachmański 193 głosy
Elżbieta Ewa Hulanicka 176 głosów