Niedziela, 26 marca 2023. imieniny: Dory, Olgi, Teodora

PO zawiązuje koalicję z prezydentem Wróblewskim, bo "Elbląg oczekuje dobrej władzy, a nie rozpamiętywania przeszłości"

2018-11-20 16:04:02 (ost. akt: 2018-11-20 16:42:22)
Antoni Czyżyk i Michał Missan podczas konferencji PO

Antoni Czyżyk i Michał Missan podczas konferencji PO

Autor zdjęcia: Anna Dawid

Platforma Obywatelska wejdzie w koalicję z prezydentem Elbląga w nowej radzie miejskiej - zapowiedział senator Jerzy Wcisła podczas dzisiejszej konferencji prasowej. Antoni Czyżyk będzie kandydatem PO na przewodniczącego rady.

Zgodę na zawarcie koalicji z komitetem Witolda Wróblewskiego w radzie miejskiej wydała Rada Powiatu Platformy Obywatelskiej.

- Znamy poglądy elblążan, gdy przed drugą turą poparliśmy kandydaturę Witolda Wróblewskiego, to mieliśmy takie sygnały, że to jest decyzja oczekiwana przez wyborców elbląskich, to także potwierdzają liczby. Jeżeli zsumujemy te głosy, które zebrały trzy komitety wyborcze: Koalicja Obywatelska, komitet Witolda Wróblewskiego, SLD Lewica Razem: jest to w sumie 28 tysięcy głosów. Witold Wróblewski w drugiej turze uzyskał prawie 28 tys. głosów, czyli można powiedzieć, że są to głosy tych trzech komitetów wyborczych. Więc ta decyzja jest zgodna z nastrojami naszych wyborców - argumentował senator Jerzy Wcisła.

Jak podkreślił Wcisła, poparcie dla Witolda Wróblewskiego nie jest obwarowane żadnymi warunkami.
- Udzielamy tego poparcia, by rada przez następne 5 lat mogła pracować w komforcie stabilnej większości. Jesteśmy przekonani, że takie poparcie i utworzenie takiej koalicji wyeliminuje z Elbląga dziwne zawirowania polityczne, których było sporo w poprzedniej kadencji i czasami obrady przypominały te z Sejmu. Nie chcielibyśmy tej powtórki - mówił Jerzy Wcisła.

Antoni Czyżyk, dyrektor Centrum Spotkań Europejskich Światowid został kandydatem PO na przewodniczącego Rady Miejskiej w Elblągu. Szefem klubu radnych PO zostanie Michał Missan.
- Rada Platformy Obywatelskiej w zasadzie zaaprobowała to, co Antoni Czyżyk i Michał Missan ustalili między sobą. Obu panom dziękuję za to, że potrafią się porozumieć, potrafią myśleć o Elblągu, o przyszłości i sprawnym funkcjonowaniu rady miejskiej – dodał Jerzy Wcisła.

W poprzedniej kadencji nie brakowało "zgrzytów" pomiędzy PO, a prezydentem Wróblewskim.
- Prezydent bardzo dobrze zna naszą ocenę poprzedniej jego kadencji, my znamy opinię prezydenta i przechodzimy nad tym do porządku dziennego. My nie jesteśmy tu od tego, by wymierzać sobie sprawiedliwość. Elbląg oczekuje dobrej władzy. To jest dobra praktyka, aby zostawiać przeszłość za sobą - powiedział senator Wcisła.
daw

Źródło: Dziennik Elbląski