Niedziela, 26 marca 2023. imieniny: Dory, Olgi, Teodora

Leją asfalt na Kościuszki. Utrudnienia przy nowym rondzie [zdjęcia]

2018-11-22 12:52:25 (ost. akt: 2018-11-22 13:28:52)
Budowa ronda przy ul. Kościuszki i Królewieckiej

Budowa ronda przy ul. Kościuszki i Królewieckiej

Autor zdjęcia: Marek Lewandowski

Kończą się prace przy budowie ronda na skrzyżowaniu ulic Królewieckiej i Kościuszki. Robotnicy wylewają jezdnię asfaltem, więc kierowcy muszą się liczyć z utrudnieniami w ruchu w sobotę.

W godzinach szczytu przy Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Elblągu jeszcze do niedawna kierowcy musieli oczekiwać na skręt z ulicy Kościuszki w Królewiecką.

Na skrzyżowaniu wprowadzono ruch okrężny, który ma rozwiązać tę sytuację. Aktualnie robotnicy wylewają asfalt, więc kierowcy muszą się liczyć z utrudnieniami w ruchu.

— W sobotę w godzinach porannych planowane jest wprowadzenie zmian w organizacji ruchu w obrębie prowadzonych robót oraz na odcinku ul. Królewieckiej. Zamknięty dla ruchu zostanie jeden kierunek dla pojazdów jadących ulicą Królewiecką, tj. w stronę centrum miasta. Pojazdy te będą kierowane objazdem poprowadzonym przez ulice Fromborską, Legionów, Piłsudskiego — informuje Łukasz Mierzejewski z biura prasowego Urzędu Miejskiego w Elblągu.

Pojazdy jadące ulicą Królewiecką od centrum miasta w kierunku szpitala będą poruszały się bez zmian. Dodatkowo w związku z robotami mogą występować czasowe ograniczenia w ruchu na relacjach na wlocie ul. Kościuszki. Objazdy i ograniczenia nie będą dotyczyć funkcjonowania karetek pogotowia oraz komunikacji miejskiej. Autobusy komunikacji miejskiej kursować będą bez zmian trasy.

Realizacja robót związanych z wykonaniem warstwy ścieralnej planowana jest w cyklu jednodniowym (rozpoczęcie i zakończenie w sobotę) przy wprowadzonej tymczasowej organizacji ruchu i ręcznym sterowaniu ruchem.

W związku z mogącymi wystąpić dużymi utrudnieniami w ruchu, Departament Zarząd Dróg zwraca się z prośbą do kierowców aby tego dnia w miarę możliwości omijali te skrzyżowanie i korzystali z innych ulic.

W zakres robót, które wykonane zostały na skrzyżowaniu wchodzi: przebudowa jezdni wraz z wyspami kanalizującymi na skrzyżowaniu, wykonanie nowej nawierzchni jezdni w obrębie skrzyżowania oraz na wlotach, przebudowa chodnika i ścieżki rowerowej w ciągu ulicy Królewieckiej w obrębie skrzyżowania oraz zmiana oznakowania pionowego i poziomego.

Koszt przebudowy tego skrzyżowani to 486 tysięcy złotych.
dawŹródło: Dziennik Elbląski