Czwartek, 7 lipca 2022. imieniny: Estery, Kiry, Rudolfa

Mróz wdziera się im do domu...

2018-11-23 13:41:11 (ost. akt: 2018-11-25 11:17:48)

Autor zdjęcia: pixabay.com

— Mieszkamy w baraku i mamy bardzo trudne warunki mieszkaniowe. Mamy co prawda ogrzewanie, ale to nie zawsze wystarcza, gdy przychodzą mroźne dni — mówi mieszkanka gminy Markusy. Teraz kobiecie chce pomóc Rotary Club Centrum Elbląg, który organizuje z myślą o niej bal charytatywny.

Nasza rozmówczyni mieszka na terenie gminy Markusy. Ma pięcioro dzieci, z których najmłodsze ma 1,5 roku.
— Można powiedzieć, że mieszkamy w baraku. Warunki mieszkaniowe są trudne. Mamy ogrzewanie, na które zbieraliśmy trzy lata, żeby je zainstalować, ale budynek jest nieocieplony. Gdy przyszły mroźne dni, bywało, że paliliśmy w piecu przez cały dzień i całą noc, żeby utrzymać w miarę temperaturę — opowiada kobieta.

Nie ukrywa, że ocieplenie budynku znacznie polepszyłoby warunki, w jakich mieszka ona i jej pięcioro dzieci.

7-osobowej rodzinie postanowił pomóc Rotary Club Elbląg Centrum, organizator III Charytatywnego Balu Andrzejkowego, który odbędzie się 1 grudnia w sali bankietowej Hotelu Nowa Holandia (początek o godz. 19). Dobrej zabawie będzie towarzyszył oczywiście cel charytatywny.
— Zebrane fundusze zostaną przeznaczone na ocieplenie domu, naprawę dachu i zakup opału dla rodziny z gminy Markusy, a także na cykliczną akcję "Zdrowe ząbki" oraz inne cele statutowe — zapowiadają organizatorzy.

Więcej informacji o balu można znaleźć na facebookowym profilu Rotary Club Elbląg Centrum - tutaj
AKT