Poniedziałek, 20 września 2021. Imieniny Eustachego, Faustyny, Renaty

Niecodzienny gość w szkole. Niezapomniana babcia Agatka z Radia El [zdjęcia]

2018-11-30 15:29:48 (ost. akt: 2018-11-30 15:36:07)

Autor zdjęcia: nadesłane/Szkoła Podstawowa nr 14 w Elblągu

Helena Stachnowicz, emerytowana nauczycielka języka polskiego, znana z pisania wierszy, bajeczek dla dzieci i opowiadań o rodzinnych stronach, była bohaterem spotkania w Szkole Podstawowej nr 14 w Elblągu z uczniami. Wiele osób pamięta ją z tego, jak przez lata wcielała się w babcię Agatkę w nieistniejącym dzisiaj Radiu El.

W Szkole Podstawowej nr 14 przy ul. Mielczarskiego w Elblągu odbyło się wyjątkowe spotkanie pod hasłem „Łączymy pokolenia”, którego bohaterką była Helena Stachnowicz, emerytowana nauczycielka języka polskiego, znana z pisania wierszy, bajeczek dla dzieci i opowiadań o rodzinnych stronach

Pani Helena chętnie odpowiadała na pytania uczniów: wspominała swoje dzieciństwo, przyjazd do powojennego Elbląga, opowiadała o swojej pracy w zawodzie nauczyciela oraz w Radiu El, kiedy to przez lata wcielała się w postać tak kochanej przez dzieci Babci Agatki.

Podczas spotkania uczniowie dowiedzieli się też, od kiedy poetka pisze wiersze, skąd czerpie inspiracje do swoich utworów. Miłym zaskoczeniem dla gościa były wystąpienia Maksa Tyburcy i Pawła Kozika, którzy przygotowali piękne recytacje wierszy pani Heleny. Sama autorka też przedstawiła młodzieży swój ulubiony utwór pt. „Marzenie”, nagrodzony w konkursie na miłosny poemat, ogłoszonym przy okazji Ogólnopolskiego Festiwalu Sztuki Słowa …Czy to jest kochanie?

Uczniowie mogli również obejrzeć zdjęcia z prywatnych zbiorów pani Heleny z czasów, kiedy pracowała w teatrze. Ale największą niespodzianką dla gościa był prezent - napisany przez uczniów specjalnie na tę okazję utwór pt. „Ambitny wiersz dla Pani Heleny”, który zaprezentował i wręczył Jakub Sielski.

Po spotkaniu znalazł się również czas, by przy herbacie i słodkim poczęstunku porozmawiać z naszym gościem.

Bardzo dziękujemy pani Helenie Stachnowicz za ten wspólnie spędzony czas. Serdeczność, życzliwość oraz poczucie humoru naszego gościa sprawiły, że spotkanie wywarło duże wrażenie na zgromadzonych.
Beata Tuzimek, Beata MazurowskaKomentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Ania22 #2735399 | 93.105.*.* 20 maj 2019 21:42

    Hej, poznam Pana na dyskretne spotkania. Mam 22 lata, jestem po rozwodzie i nie chcę już faceta na dłuższy związek. Złap mnie pod loginem ania22 na portalu randkowym: czatkobiet.pl

    ! - + odpowiedz na ten komentarz