Wtorek, 16 sierpnia 2022. imieniny: Joachima, Nory, Stefana

Po raz dziesiąty zdobyła ten tytuł! Firma z Elbląga wśród "Przedsiębiorstw Fair Play"

2018-11-30 19:31:01 (ost. akt: 2018-11-30 19:42:13)
Ireneusz Ziemiński z nagrodą "Przedsiębiorstwo Fair Play"

Ireneusz Ziemiński z nagrodą "Przedsiębiorstwo Fair Play"

Autor zdjęcia: www.przedsiebiorstwo.fairplay.pl

Po raz dziesiąty z rzędu elbląska firma Techtrans zdobyła tytuł "Przedsiębiorstwo Fair Play".

Techtrans to firma, która istnieje od 25 lat i od samego początku działalności zajmowała się sprzedażą wózków widłowych. Prowadzi również serwis gwarancyjny i pogwarancyjny, a także wynajem wózków widłowych. Spółka zatrudnia obecnie 90 osób i działa nie tylko w Polsce, ale także poza granicami kraju, m.in. w krajach skandynawskich.

Jej działalność doceniają także organizatorzy konkursu "Przedsiębiorstwo Fair Play". Techtrans po raz dziesiąty z rzędu znalazł się w gronie firm, które zostały wyróżnione tym tytułem.

— Proces certyfikacji, jaki jest prowadzony podczas konkursu, obejmuje wiele zagadnień, m.in. nasze relacje z kontrahentami, klientami, załogą, a także społecznością lokalną — mówi Ireneusz Ziemiński, jeden z właścicieli Techtransu. — Cieszymy się, że zostaliśmy wyróżnieni tym tytułem. Staramy się współpracować z lokalną społecznością, jak tylko możemy, m.in. wspieramy piłkę ręczną, hospicjum, domy dziecka.

Firma ma na swoim koncie również wiele innych nagród, była wyróżniana m.in. tytułami: Filantrop Roku, Gazela Biznesu, Lider Rynku, Lider Przedsiębiorczości, Euro Leader, a także otrzymywały nagrody marszałka województwa warmińsko-mazurskiego czy Państwowej Inspekcji Pracy.

Program „Przedsiębiorstwo Fair Play” jest afiliowany przy Krajowej Izbie Gospodarczej, a jego organizatorem jest Instytut Badań nad Demokracją i Przedsiębiorstwem Prywatnym. Program promuje etykę w działalności gospodarczej. Jak wyjaśniają organizatorzy konkursu, oceniane są wszystkie aspekty działalności firmy, sposób i styl prowadzenia przedsiębiorstwa.
— Ideą programu jest zachęcenie wszystkich firm w Polsce do zachowań etycznych i wprowadzenia stosownych zmian nie tylko w wewnętrznej organizacji pracy, ale także do kształtowania pozytywnych relacji ze społecznością lokalną oraz dbałości o środowisko naturalne — wyjaśniają organizatorzy.
AKT