Poniedziałek, 10 maja 2021. Imieniny Antoniny, Izydory, Jana

Spotkanie z autorką "Elblążanki"

2018-12-03 16:00:09 (ost. akt: 2018-12-04 15:10:17)

Autor zdjęcia: arch. organizatorów

Stowarzyszenie „Alternatywni” oraz Biblioteka Elbląska zapraszają do Biblioteki Elbląskiej na spotkanie promujące debiutancką książkę Agnieszki Kopczyńskiej „Elblążanki”.

Stowarzyszenie „Alternatywni” oraz Biblioteka Elbląska zapraszają w środę, 12 grudnia, o godz. 18.00 do sali „U św. Ducha” Biblioteki Elbląskiej na spotkanie promujące debiutancką książkę Agnieszki Kopczyńskiej „Elblążanki”. O czym będzie? O Elbingu/Elblągu, kobietach, równouprawnieniu, wychowaniu i oczywiście historii. Wstęp wolny.

Autorka zaprosiła do swoistej rozmowy osiem niezwykłych kobiet, które były lub są w pewien sposób z Elblągiem związane. Każda z nich jest wyjątkową osobowością i ma swoją (czasem niełatwą) historię. Choć ich dyskusje odbywały się przy hipotetycznej kawie, nie brakuje tam trudnych dla kobiet tematów.

Przyjdź i zobacz, co mają do powiedzenia byłe, obecne, a może nawet przyszłe mieszkanki Elbląga. Być może będzie to dla Ciebie również okazja, by opowiedzieć swoją historię lub chociaż zastanowić się nad miejscem, w którym teraz jesteś. „Elblążanki” to książka o kobietach, ale nie tylko dla nich. To propozycja wyjątkowa, ambitna, poruszająca i budząca refleksje./Dominika Lewicka-Klucznik – redaktorka książki

Agnieszka Kopczyńska - 35 lat, elblążanka, absolwentka filologii niemieckiej i kulturoznawstwa. Od lat związana z dydaktyką, tłumaczeniami, a także budowaniem relacji polsko-niemieckich - przede wszystkim w wymiarze lokalnym. Jej przygoda z tym dialogiem rozpoczęła się jeszcze podczas studiów językowych i trwa do dziś. Weszła we współpracę ze stowarzyszeniami niemieckimi, z którymi zrealizowała kilka inicjatyw.

Współpracowała z Muzeum Archeologiczno-Historycznym w Elblągu w realizacji projektu "Świadectwa. Historia w twarzach - twarze historii" (Świadectwa. Dawny Elbląg i okolice.). Przeprowadzała wywiady z Niemkami i Niemcami pochodzącymi z Elbląga i okolic, utrzymywała z nimi pozytywne relacje, koordynowała przepływ informacji ze strony niemieckiej. Publikowała w czasopismach tworzonych przez osoby związane z byłymi Prusami Wschodnimi i Zachodnimi, promując tym samym wiedzę o współczesnym Elblągu wśród jego byłych mieszkańców.

Współpracuje również ze Stowarzyszeniem Alternatywni przy organizacji wydarzeń kulturalnych, ich promocji oraz przy prowadzeniu spotkań autorskich z literatami. Ma za sobą publikacje tekstów w tytułach regionalnych i ogólnopolskich: "Akant", "Regiony", "Tygiel", "Świadectwo", antologie pokonkursowe i antologia Alternatywnego Elbląskiego Klubu Literackiego, "Prowincja".

Rozmowę z autorką książki poprowadzi Dominika Lewicka-Klucznik.
Informacja Biblioteki Elbląskiej

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB