Wtorek, 9 sierpnia 2022. imieniny: Klary, Romana, Rozyny

Celnik kontrolował lokal. Właściciel "wyjął pistolet i kazał się wynosić"...

2018-12-04 12:45:03 (ost. akt: 2018-12-04 13:01:48)
Celnik obezwładnił napastnika

Celnik obezwładnił napastnika

Autor zdjęcia: arch. SC

Celnicy w poniedziałek (3.12) przeprowadzali w Elblągu działania antyhazardowe. Szef jednego z kontrolowanych lokali próbował zastraszyć celnika pistoletem

Gdy funkcjonariusz Urzędu Celno-Skarbowego w Elblągu wszedł do lokalu z automatami hazardowymi „opiekun salonu” wyciągnął broń.
Miała to być rutynowa kontrola, stało się jednak inaczej. Wczoraj, 3 grudnia, w Elblągu, funkcjonariusze KAS przeprowadzali działania antyhazardowe.

Z naszych informacji wynikało bowiem, że w usytuowanym w centrum miasta lokalu jest co najmniej kilka nielegalnych automatów do gier. Jako, że wejście do takich miejsc nie jest łatwe (monitoring, selekcja wchodzących, elektrorygle w drzwiach) najpierw do środka przedostał się jeden celnik. Gdy zorientował się, że ma do czynienia z nielegalnym hazardem, wyciągnął legitymację służbową i poinformował o rozpoczęciu kontroli — informuje Ryszard Chudy
Oficer Prasowy z Izby Administracji Skarbowej w Olsztynie

Wtedy niespodziewanie szef obsługi lokalu, spod kontuaru, wyciągnął przedmiot przypominający pistolet i w wulgarnych słowach kazał się funkcjonariuszowi wynosić.

— Ten najpierw wytrącił pistolet z ręki napastnika a następnie go obezwładnił. W tym czasie do lokalu wszedł kolejny celnik. Sytuację opanowano a dodatkowo wezwano policję, która przejęła dalsze postępowanie wobec napastnika — informuje Ryszard Chudy.

Pistolet, jak się okazało, był bronią pneumatyczną na metalowe kulki, którymi można człowieka zranić. Ponadto do złudzenia przypominał broń ostrą. W lokalu znaleziono 5 automatów do gier, które zostały zatrzymane.

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Ja #2828129 | 159.205.*.* 1 gru 2019 22:57

    Adam Kozik i kolejne maszyny ci zabrali. Obyś zgnil w pudle

    odpowiedz na ten komentarz

  2. Ciekawośc taka, #2637264 | 83.6.*.* 4 gru 2018 23:43

    czy automaty przy zatrzymaniu próbowały uciekać i też stawiały opór- ku..a kto to pisze ?!

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)